Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhonie?

Bateria w Iphonie

Spis treści

Sprawnie działająca bateria w smartfonie to podstawa jego bezproblemowego użytkowania. Perspektywa konieczności ładowania telefonu nawet do kilku razy dziennie nie napawa optymizmem, zwłaszcza gdy zależy nam na niezawodnym telefonie. Wyraźny spadek wydajności baterii w iPhonie może mieć różne przyczyny, dlatego warto zastosować kilka prostych czynności, dzięki którym przywrócimy poprawne działanie akumulatora w sprzęcie Apple.

Bateria w iPhonie: wyłączenie aplikacji

Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn zbyt szybko wyczerpującej się baterii w iPhonie jest działanie niepotrzebnych aplikacji w tle. Jest to nagminny problem nie tylko wśród użytkowników urządzeń Apple z systemem iOS, ale również Androida, gdzie schemat działania prezentuje się bardzo podobnie. Niektóre aplikacje pobierają energię pomimo braku ich użytkowania w czasie rzeczywistym, co przyczynia się do szybszego spadku poziomu naładowania, a co za tym idzie, zmniejszenia wydajności iPhone’a. Aplikacje działające w tle można wyłączyć ręcznie w ustawieniach aplikacji lub poprzez menadżer, który ukazuje się po dwukrotnym wciśnięciu klawisza „home”.

Bateria w iPhonie: wyłączenie GPS

Nadajnik GPS w telefonie wbrew pozorom nie służy tylko i wyłącznie do pobierania współrzędnych na potrzeby sprawnego działania aplikacji do nawigacji. Wiele flagowych aplikacji dostępnych w App Store przy pierwszym uruchomieniu wysyła zapytanie o dostęp do danych lokalizacyjnych, jednak nie w każdym przypadku jest to niezbędnego ich prawidłowej pracy. Dla dłuższej żywotności i lepszej wydajności baterii w iPhonie warto wyłączyć dostęp do GPS w aplikacjach, które tego nie potrzebują. Wyłączenie usług lokalizacyjnych to również forma ochrony danych, które stają się coraz łatwiejszym celem dla hakerów.

Bateria w iPhonie: wyłączenie WiFi, LTE i Bluetooth

Wykorzystanie pełni możliwości iPhone’a wydaje się niemożliwe bez stałego dostępu do Internetu, dlatego większość użytkowników smartfonów pozostawia włączone funkcje WiFi czy transmisji danych LTE non stop. Użytkowanie sieci bezprzewodowych jest niezwykle wygodne, ale dla baterii w naszym iPhonie nie jest to wymarzony scenariusz. Korzystanie z WiFi, sieci LTE i 4G, a także bluetooth pobiera sporą ilość energii, dlatego poza rzeczywistym czasem użytkowania Internetu warto je wyłączyć, aby akumulator nie był narażony na zbyt intensywną pracę. Warto zaznaczyć, że sieci WiFi pobierają zdecydowanie mniej energii niż LTE, dlatego warto jak najczęściej z niej korzystać.

Bateria w iPhonie: wymiana na nową

W niektórych sytuacjach tradycyjne sposoby na przedłużenie żywotności baterii w iPhonie pozostają nieskuteczne, a problemy ze zbyt szybką eksploatacją akumulatora tylko przybierają na sile. Samoczynne wyłączanie się telefonu, jego przegrzewanie czy wyraźne spowolnienie działania systemu to tylko niektóre przesłanki świadczące o poważniejszej usterce akumulatora. Wymiana baterii iPhone może okazać się nieunikniona, zwłaszcza gdy chcemy komfortowo użytkować smartfona przez najbliższych kilka lat. W przypadku pogwarancyjnej naprawy telefonu warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu iPhone, który znajdziemy bez większych problemów w każdym większym mieście w Polsce, również w Warszawie. Wymiana baterii w smartfonie Apple wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowaną czynnością, jednak tylko wtedy, kiedy serwisowania telefonu podejmują się fachowcy specjalizujący się w sprzęcie Apple.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły