Konsultacja z dietetykiem na problemy żywieniowe

Spis treści

W dzisiejszych czasach dużo się słyszy o zdrowym odżywianiu, dietach, produktach „bio” oraz „eko”. Zarówno płeć żeńska jak i męska, starają się dbać o odpowiednią sylwetkę. Jak wiadomo, nie każdy może pochwalić się piękną wyrzeźbioną sylwetką, talią osy czy płaskim brzuchem. Są również osoby u których wręcz przeciwnie, waga jest niska, sylwetka jest bardzo szczupła. Problemy żywieniowe dotykają sporej części społeczeństwa. Jak sobie radzić z takim problemem ? Czy konsultacja dietetyczna pomoże rozwiązać problem ?

Problemy żywieniowe – czy warto konsultować z dietetykiem ?

Sposób w jaki się odżywiamy, jest bardzo ważnym elementem naszego zdrowia. Ogólnodostępne diety na zrzucenie kilogramów, czy też nabranie masy nie mają 100% gwarancji że zadziałają. Grono osób będzie chwaliło, inni będą krytykować. Dlaczego tak jest ? Ponieważ dieta powinna być dobierana indywidulanie pod organizm pacjenta i jego zapotrzebowanie. O tym co jeść, czego unikać, jakie porcje przyrządzać oraz jaka kaloryczność jest dla nas odpowiednia możemy dowiedzieć się właśnie na takiej konsultacji dietetycznej. Z pomocą wykwalifikowanej w tej dziedzinie osoby, która odpowiednio dobierze listę produktów oraz rodzaj posiłków, będziemy mogli cieszyć się upragnioną sylwetką. Niezależnie czy chcemy pozbyć się kilogramów, czy nabrać, warto poświęcić czas na taką konsultacje.

Przebieg konsultacji dietetycznej

Umawiając się na konsultacje z dietetykiem w Warszawie, musimy się przygotować na 2 etapy rozmowy. Etap pierwszy będzie dotyczył obszernego wywiadu na temat naszego trybu życia, odżywiania, aktywności fizycznej, nałogów, chorób. Etap drugi to dokładne przeanalizowanie wcześniej wykonanych wyników badań. Badania zazwyczaj obejmuje, morfologia, ciśnienie, pomiar tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organizmie. Wykonane zostaną również pomiary całego ciała m.in. bioder, talii, ud. Aby móc wykonać dokładną analizę składu, należy przygotować się w odpowiedni sposób. Przed taką wizytą nie należy:

  • Ćwiczyć,
  • Jeść 2 h przed wizytą,
  • Pić dużej ilość wody ( pęcherz musi być pusty),
  • Używać kremów oraz balsamów.

Analizy składu ciała nie zaleca wykonywać się w trakcie menstruacji.

Konsultacja i co dalej ?

Po zebraniu wszystkich informacji, zostanie opracowany indywidualny plan żywieniowy. Po odbytej konsultacji, na kolejnym spotkaniu prócz planu żywieniowego otrzymasz:

  • Wyniki analizy dietetycznej,
  • Wyniki analizy składu ciała,
  • Zalecenie dotyczące wdrożenia aktywności fizycznej.

Po otrzymaniu planu żywieniowego, oraz uzyskaniu wszystkich informacji, należy umówić wizytę kontrolną, na której sprawdzane są efekty.

Plan działania i efekty

Po odbytej konsultacji dietetycznej, jedynie co trzeba zrobić to wdrożyć plan żywieniowy oraz pozostałe zalecenia do życia codziennego. Wszystko jest teraz zależne od tego, czy potrafisz zastosować się do diety. Tylko konsekwentne przestrzeganie diety, pozwoli osiągnąć ci wymarzoną sylwetkę.

Gdzie się wybrać na konsultacje dietetyczną ?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konsultacji dietetycznej, zapraszamy do naszej Kliniki OT.CO w Warszawie. Nasi specjaliści odpowiednio doradzą, a także odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Redakcja

Powiązane artykuły