Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?

Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?

Spis treści

Zapewne u wielu z was czas pracy baterii w smartfonie pozostawia wiele do życzenia. Problem krótkotrwałej pracy akumulatora dotyczy większości posiadaczy smartfonów. Choć producenci starają się jak mogą, by ich urządzenia wytrzymywały jak najdłużej na jednym ładowaniu, to w rzeczywistości nie wytrzymują one często 1 dnia. Zaprezentuję wam kilka szybkich tricków, które odpowiedzą na pytanie „Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?” Zapraszamy!

Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie – 6 ważnych porad!

1. Dopasuj jasność ekranu do rzeczywistych potrzeb

Jeśli jesteś w ciemnym pokoju wysoka jasność ekranu nie jest Ci wogóle potrzebna, a jednak zużywa więcej baterii. Dlatego pamiętajcie o regulowaniu jasności do minimum.

2. Wyłącz wibracje

U wielu użytkowników smartfonów dźwięk i wibracje pracują jednocześnie, ale to drugie zużywa znacznie więcej baterii. Więc warto się zastanowić czy wibracje rzeczywiście są wam tak bardzo potrzebne – skoro macie dźwięk.

3. Wyłącz moduły łączności

Wi-Fi, Dane komórkowe, Lokalizacja, Bluetooth – wszystkie te aplikacje czerpią naprawdę wiele pojemności waszych akumulatorów, szczególnie kiedy są włączone wszystkie naraz! Ciągły dostęp do lokalizacji i Bluetooth jest bezużyteczny. Jeśli używasz w danym momencie Wi-Fi – wyłącz Dane Komórkowe i na odwrót.

Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?
www.flickr.com / Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonie?

>>Zapraszamy również do działu technologia

4. Wyłącz powiadomienia

Czy naprawdę musisz wiedzieć, że ktoś z twoich znajomych jest właśnie w pizzeri lub co je na śniadanie? Myślę, że nie dlatego wyłączenie powiadomień jest przydatną opcją.

5. Skróć czas czuwania ekranu

Po korzystaniu z telefonu odkładacie go i po pewnym czasie sam się wygasza. Zadbaj o to, by wygaszał się w jak najkrótszym czasie. Np. Jeśli wasz telefon wygasza się po 45 sekundach, to po zmniejszeniu czasu czuwania ekranu do 15 sekund zużywacie 3 razy mniej baterii!

6. Wyłącz automatyczne aktualizacje aplikacji

Jest to problem związany nie tylko ze zużywaniem baterii, ale i ze zużywaniem potrzebnej nam pamięci. Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji? O tym już niedługo.

Osobiście używam każdej z tych porad i zauważyłem znaczną poprawę.

Zobacz też:

>> Sposób na plączące się słuchawki

>> 5 wskazówek jak fotografować smartfonem

BEmpire.pl – Pierwszy multiblog w Polsce

Redakcja

Powiązane artykuły