Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 mld dolarów

Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 mld dolarów

Spis treści

Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 mld dolarów

Biznesowy serwis społecznościowy LinkedIn, który powstał w 2002r. i obecnie ma 430 milionów użytkowników, jest zakupywany przez Microsoft za kwotę 26,2 mld dolarów.

Przeliczając to na jednego członka społeczności LinkedIn, daje to niecałe 61 dolarów na osobę. Transakcja została zaakceptowana przez obie rady obu firm i zostanie sfinalizowana do końca tego roku.

Po przejęciu serwisu przez Microsoft LinkedIn ma według słów giganta z Redmont „zachować swoją odrębną markę, kulturę i niezależność”.

Ponadto Jeff Weiner, który dołączył do LinkedIn w 2008r., a obecnie sprawuje obowiązki dyrektora generalnego, pozostanie na swym stanowisku i będzie składał raporty bezpośrednio do dyrektora generalnego Microsoftu, Satya Nadella.

Sprawdź dział >> BIZNES

Nadella uważa, że LinkedIn będzie dobrze współgrał m.in. z oprogramowaniem skoncentrowanym na nabywcy biznesowy, jak Office bądź Dynamics CRM. Według niego połączenie wymienionego oprogramowania oraz biznesowego serwisu społecznościowego, jakim jest LinkedIn, może pozytywnie wpłynąć na wzrosty obydwu.

Po ogłoszeniu transakcji LinkedIn został wyceniony na 24,68 miliarda dolarów. Można spodziewać się także wzrostu cen akcji Microsoftu.

Po tym wydarzeniu akcje Twittera wzrosły o 6%, jednakże nadal jest wart mniej niż połowę wartości, jaką był warty rok temu. Spekuluje się, że Twitter również może zostać zakupiony przez Microsoft, nawet już w 2017r.

Polecamy również:
>> Bill Gates trzeci rok z rzędu jest najbogatszym człowiekiem świata

>> LUMIA 950 – recenzja, test

Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 mld dolarów

Redakcja

Powiązane artykuły