Narzędzia dla blogera – spis tych przydatnych!

Najlepsze narzędzia dla blogera

Spis treści

Mamy dla Ciebie narzędzia dla blogera, które ułatwią Ci pracę i organizację pisania na swojej stronie internetowej. Publikujesz swoje treści na blogu? Pomogą Ci one w prowadzeniu go, a ponadto profilów w mediach społecznościowych, znalezieniu inspiracji, oprawie graficznej, a także w zaoszczędzeniu czasu.

Narzędzia graficzne online

Te serwisy dostępne na stronach internetowych pomogą Ci w kreowaniu grafiki na bloga, w obróbce zdjęć online oraz innych czynnościach związanych z oprawą wizualną. Jeśli nie posiadasz specjalistycznych programów na swoim komputerze, te narzędzia z pewnością pomogą Ci to zrobić bez nich.

Pixlr

Darmowe narzędzie do przerabiania zdjęć online. W serwisie masz możliwość dodawania różnych filtrów, ale także przygotowywanie grafiki w podstawowy sposób, np. przycinanie czy obracanie zdjęcia. Aplikacja jest dostępna także na smartfony.

Canva

Narzędzie do tworzenia grafiki online. Stworzysz ją szybko, bez odpowiedniego oprogramowania na komputerze. Do wyboru są różne tła, kształty i czcionki, a obsługa jest bardzo prosta.

Najlepsze narzędzia dla blogera
Źródło: Canva / Najlepsze narzędzia dla blogera

Sumopaint, czyli Photoshop online.

Prostsza wersja specjalistycznego programu graficznego do obróbki zdjęć. Tak jak w Photoshopie, możesz tworzyć warstwy, odpowiednio je edytować i przerabiać.

Prezi

Narzędzie do tworzenia prezentacji, które możesz potem udostępnić publicznie i wykorzystywać je w wybrany przez siebie sposób.

Rozpoznaj czcionkę

Narzędzie do rozpoznawania czcionki. Przydatne narzędzie w przypadku tworzenia grafiki lub napisów na zdjęciu. Wklejasz fragment obrazka z napisem, a aplikacja szuka czcionkę.

Easel.ly

Narzędzie do projektowania infografiki na gotowych tłach. Z poziomu Easel możesz także udostępniać je od razu do mediów społecznościowych.

Autreplanete.com

Nie wiesz jakie są wymiary obrazków w mediach społecznościowych? To narzędzie służy do przycinania i dostosowywania grafiki do odpowiednich wymiarów na Twój profil.

Organizacja czasu

Te narzędzia dla blogera pomogą w samej organizacji blogowania, bo przecież pisanie to nie wszystko. Jeśli czytasz wiele artykułów w Internecie, działasz w social media albo inspiracje wpadną Ci do głowy w najmniej odpowiednim momencie – to coś dla Ciebie.

Buffer

Jeśli korzystasz z różnych serwisów społecznościowych to dzięki temu narzędziu świetnie zaplanujesz swoje wpisy na każdym z nich. Pomoże Ci w publikacji treści i dotarciu do swoich odbiorców przez cały dzień. Buffer działa na smartfonach oraz na laptopach, a także jako wtyczka do Chrome.

Najlepsze narzędzia dla blogera
Źródło: Buffer / Najlepsze narzędzia dla blogera

Evernote

Narzędzie do zapisywania swoich notatek. Wśród nich może być nie tylko tekst, ale także zdjęcia. Evernote można zsynchronizować z przeglądarką i bezpośrednio zapisywać notatki ze stron internetowych.

Google Keep

Narzędzie do notowania od Google. Aplikacja jest bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze, a tekst można eksportować do Dokumentów Google. Aplikacja działa mobilnie, a także na komputerach czy laptopach.

Pocket

Bardzo przydatny serwis do zapisywania artykułów do przejrzenia na później. Jeśli nie zdążysz czegoś przeczytać, nie musisz zapisywać strony w zakładkach. Wszystkie publikacje będziesz mieć w jednym miejscu. Można dodać rozszerzenie do przeglądarki Chrome, co ułatwi zapisywanie treści.

Najlepsze narzędzia dla blogera
Źródło: Pocket / Najlepsze narzędzia dla blogera

Feedly

Jeśli czytasz dużo blogów to kolejny serwis dla Ciebie. Feedly pomaga w przeglądaniu zawartości RSS i zbieraniu ich w jednym miejscu. Możesz zarządzać i udostępniać treści, które zapiszesz w wybranych przez siebie grupach.

Sprawdź dział >> Dla Blogera

Dodatkowe narzędzia dla blogera

Wśród nich ciekawe rozwiązania na Twojego bloga o których możesz nie wiedzieć.

Disqus

System komentarzy na Twojej stronie internetowej znany wielu blogerom. Zarejestruj się, dodaj narzędzie do swojego bloga i dyskutuj z innymi. Disqus powiadomi Cię o odpowiedziach na Twoje komentarze u innych, a także pomoże Ci w dowiedzeniu się więcej o swoich czytelnikach.

HubSpot Blog Topic Generator

Jeśli nie masz pomysłu na nowy temat, wpisujesz 1-3 słowa klucze, a aplikacja sama podsunie Ci kilka tematów.

Bitly.com

Narzędzie do skracania linków. Szczególnie przydatne, kiedy wklejasz długie adresy internetowe na blogu albo w mediach społecznościowych.

AudytSEO

Darmowe narzędzie do szybkiej analizy Twojej strony internetowej pod kątem SEO. Dowiesz się co warto zmienić.

Polecamy również:
>> Przydatne programy dla blogerów

Wszystko w jednym miejscu, tylko na BEmpire.pl

Redakcja

Powiązane artykuły