TOP 10 nietypowych filmów z miłością i emocjami w tle

TOP 10 smutnych filmów na kobiet

Spis treści

Kobiety oglądające film lubią sobie czasem popłakać albo porozmyślać. Jeśli jednak masz dosyć zwyczajnych komedii romantycznych, gdzie ona jest biedna i nieśmiała, a on bogaty i zabójczo przystojny, spotykają się (przypadkiem oczywiście), potem o coś kłócą, a na koniec wpadają sobie w ramiona – przedstawiamy 10 nietypowych filmów. Tu nie ma prostoty. Są niewypowiedziane słowa. Emocje na twarzach bohaterów. Miliony gestów. Koniec, którego się nie spodziewasz.

1. Zeszłej nocy (Last Night)

Co zrobić ze sobą jak mąż wyjeżdża w delegację? Bohaterka dostaje odpowiedź na ulicy, kiedy przez przypadek spotyka znajomego sprzed lat. Ten film przedstawia trudne relacje damsko-męskie i ich konsekwencje (lub ich brak).

zeszłej nocy film
Źródło: stopklatka.pl

2. Wiek Adaline (The Age of Adaline)

Młoda kobieta wskutek wypadku przestaje się starzeć. Wciąż ucieka i zaczyna swoje życie od nowa, aby móc bez podejrzeń wieść spokojne życie. Chce wyjawić sekret, kiedy spotyka pewnego mężczyznę. Czy wieczna młodość to coś, czego chciałby każdy z nas?

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

3. Take This Waltz

Główna bohaterka to Margot – znudzona swoim życiem, a w szczególności mężem. Poszukująca szczęścia u boku Daniela, sąsiada z naprzeciwka. Ten film to przede wszystkim silne emocje i uczucia skrywane gdzieś wewnątrz bohaterki. Czy odnajdzie pełnię życia?

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

4. Blue Jasmine

Filmy Woody’ego Allena albo się lubi albo nie. Na pewno nie przechodzi się obok nich obojętnie. W tym przypadku mamy gospodynię domową, która przeprowadza się do San Francisco po utracie męża, luksusowej willi i pieniędzy. Film jest pełen złudzeń, zabawnych momentów i smutku.

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

5. Do Szaleństwa (Like Crazy)

Bohaterzy są dość młodzi, więc jak na młodzież przystało, ich miłość jest silna i… naprawdę do szaleństwa. Towarzyszy jej namiętność, ale też bliskość. Czy przetrwa trudny okres dla dwojga?

Like crazy do szaleństwa film
Źródło: stopklatka.pl

6. Blue Valentine

To najtrudniejszy z wymienionych filmów. Temat główny to małżeństwo, któremu towarzyszy dynamiczność, choć to i tak zbyt delikatne słowo. W związku Cindy i Deana pojawia się kryzys, a małżonkowie próbują wrócić do tych najpiękniejszych chwil razem, czyli uczuć i uniesień, których już dawno nie ma.

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

7. Zacznijmy od nowa (Begin Again)

Jeśli lubisz filmy z muzyką w tle – to jest coś dla Ciebie! Cyniczny i wypalony zawodowo Dan proponuje dziewczynie pomoc w nagraniu jej debiutanckiej płyty. W skrócie: młodość, entuzjazm i niesamowity klimat. Co będzie z połączenia tej dwójki?

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

8. W.E. Królewski romans (W.E)

Historyczna opowieść o Edwardzie VIII i Wallis Simpson z teraźniejszym wątkiem emocjonalnej i przeżywającej trudny okres Wally. Królewska miłość to inspiracja dla współczesnej kobiety i jej związku. Reżyserką jest Madonna.

W E królewski romans film
Źródło: cineman.pl

9. Nie opuszczaj mnie (Never Let Me Go)

Ekranizacja powieści Kazuo Ishiguro. Z pozoru wydaje się, że to zwyczajna historia dziejąca się we współczesnej Anglii. Jednak emocje dawkowane są oglądającym powoli. W momencie, kiedy wiadomo dokładnie kim są Kathy i jej szkolni przyjaciele oraz po co się narodzili, zdziwienie jest gwarantowane. Film pełen smutku i melancholii.

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

10. Tylko dla kochanków (For Lovers Only)

Typowy melodramat w wersji czarno-białej. Historia kobiety oraz mężczyzny, którzy na moment zapominają o otaczającym ich świecie, uciekają w świat rozkoszy i chwilowego szczęścia…

Źródło: aakinom.blox.pl
Źródło: aakinom.blox.pl

No i oczywiście 50 Twarzy Gre… a nie, jednak nie. To wszystko na dziś 🙂

Spodobał Ci się ten ranking? Udostępnij go!

Redakcja

Powiązane artykuły