5 ciekawostek na temat światowych firm

fedex

Spis treści

Jak świat światem firmy powstają, a inne ogłaszają bankructwo. Tak było, jest i będzie. Są jednak takie, które już od lat wiodą prym na rynku i nie zamierzają składać broni. Poznajcie kilka ciekawostek na temat światowych firm.

Ciekawostka nr 1: Najwyższy budynek świata wybudowała firma…

Samsung. Kojarzy nam się głównie ze smartfonami, ale jak widać, to nie jest jej główna dziedzina działalności. To właśnie ten koreański potentat – Samsung C&T Corporation (Construction and Trade) był głównym wykonawcą Bujr Khalifa w Dubaju, bo o nim mowa.

Ciekawostka nr 2: Jaki kształt ukrył się w logo firmy FedEX

Zgadniesz, czy wiesz? Przyjrzyj się dokłanie białej przestrzeni pomiędzy literami E i X. Czy widzisz tam białą strzałkę?

Ciekawostka nr 3: Kto jest właścicielem firmy Lamborghini?

Właścicielem słynnego Lamborghini jest grupa Volkswagen. Do jej zalożyciela Ferrucio Lamborghiniego należało zaledwie 9 lat. Wtedy to ogłoszono bankructwo, by w roku 1998 sprzedać je koncernowi Audi.

Ciekawostka nr 4: Która firma produkowała samoloty zanim postawiła na motoryzację?

Mowa o firmie Saab. Był rok 1944. Wojna zbliżała się ku końcowi, więc firma Saab doszła do wniosku, że zapotrzebowanie na wojskowe samoloty niebawem minie. W efekcie poszukiwania nowych rynków, postawiono na samochody.

Ciekawostka nr 5: Agfa, Kodak czy Fujifilm – która z firm utrzymała się na rynku po cyfrowej rewolucji

Fujifilm. Agfa w roku 2004 ogłosiła bankructwo, a obecnie jest licencjonowana innym firmom. Z kolei Kodak przestał istnieć w roku 2012.

Redakcja

Powiązane artykuły