5 powodów dla których warto uprawiać seks

Zalety seksu

Spis treści

Życie seksualne, zwłaszcza, gdy jest udane korzystnie wpływa nie tylko na Twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale też na wygląd. Stanowi świetny lek i kosmetyk w jednym, a przy tym pomaga w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto ze sztuką kochania być za pan brat.

Zalety seksu: obniżenie ciśnienia i łagodzenie napięć

Wpływ seksu na łagodzenie stresu stanowi przedmiot badań wielu naukowców. Jednymi z nich są pracownicy Uniwersytetu Paisley w Szkocji. Przebadali oni 24 kobiety oraz 22 mężczyzn pod kątem tego, jak seks wpływa na zmniejszenie stresu. Co się okazało, zależność między kochaniem się, a lepszym radzeniem sobie z napięciem jest znaczna. Otóż osoby, które w nocy poprzedzającej wystąpienie publiczne i rozwiązywanie trudnych zadań uprawiały seks, poradziły sobie znacznie lepiej, niż ci, którzy noc przeznaczyli na sen.

Dlaczego warto uprawiać seks
datingadvice.com

Zalety seksu: serce jak dzwon

Udowodniono, że seks znacznie obniża ryzyko wystąpienia chorób serca. Jeśli uprawiasz go trzy, albo więcej razy w tygodniu, wówczas zmniejszasz ewentualność wystąpienia u siebie zawału i udaru mózgu o połowę. To nie koniec. Seks, to także dobry kompan układu krążenia.

Zalety seksu: zapomnij o bezzennych nocach

Masz problem z zaśnięciem? Kochaj się ze swoim partnerem. Seks może okazać się remedium na bezsenność. Wszystko za sprawą tego, że w trakcie orgazmu dochodzi do wzmożonej produkcji prolaktyny, czyli hormonu, który wywołuje senność.

Zalety seksu: sposób na szczupłą sylwetkę

Seks jest nie tylko formą okazania uczucia czy zaspokojenia własnych potrzeb. To także aktywność fizyczna, co wiąże się ze spalaniem kalorii. W trakcie stosunku spalasz średnio 70-100 kalorii. Wiadomo jednak, że im dłużej i intensywniej się kochasz, tym pozbywasz się ich więcej.

Zalety seksu: dobra cera i włosy

Regularne uprawianie seksu ma zbawienny wpływ na Twój wygląd. Proces ten zaczyna się od lepszego ukrwienia Twojego ciała. Wszystko dlatego, że w trakcie stosunku krew szybciej krąży, a także rozszerzają się naczynia krwionośne. Skóra otrzymuje więc większą ilość tlenu oraz składnikow odżywczych. Włosy stają się gładsze i bardziej lśniące. Wydziela się także serotonina, czyli hormon polepszający samopoczucie, co w konsekwencji doprowadza do zmiany odcienia skóry. Znika jej szary odcień, a Ty wyglądasz promiennie.

Redakcja

Powiązane artykuły