5 sposobów na dobre samopoczucie

Dobre samopoczucie

Spis treści

Wiosna coraz śmielej wkrada się do przyrody, więc warto wprowadzić ją także do swojego samopoczucia. Porzuć więc ciężkie jedzenie, wprowadź do rytmu dnia trochę aktywności fizycznej i…no właśnie, co jeszcze musisz zrobić, aby w poczuć się dobrze w swoim ciele? Mamy dla Ciebie 5 propozycji. Sprawdź, jakie.

Zaprzyjaźnij się ze słońcem

Zimą słońce nas nie rozpieszcza, można śmiało powiedzieć, że jego promieni jest jak na przysłowiowe lekarstwo. Teraz, kiedy dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe jest czas na to, aby znów zacząć korzystać z ich pozytywnego wpływu na Twój organizm. Wszystko m.in. za sprawą witaminy D. To ona ma „magiczną” moc wpływania na poprawę samopoczucia i dostarczaniu pozytywnej energii. W ciepłe dni usiądź więc wygodnie na ławce i ciesz się słońcem. Możesz też wybrać aktywność fizyczną. To będzie już podwójna dawka endorfin.

Zamiast samochodu – rower lub spacer

Wiosna to świetny moment na to, aby dać nieco „odpocząć” autu. Zamiast niego, postaw na rower, albo spacer. Oczywiście w zależności od tego, jak długi dystans masz do pokonania. To także sposób na ominięcie korków, a tym samym – zaoszczędzenie zbędnego i wyniszczającego o stresu.

Wygospodaruj czas tylko dla siebie

Każdy dzień niesie ze sobą obowiązki: praca, zakupy, sprzątanie, gotowanie…można tak wyliczać i wyliczać. W tym całym ferworze spraw do załatwienia, powiedz sobie STOP. Chociaż na chwilę. Znajdź moment tylko dla siebie. Wykorzystaj go na wykonanie czynności, które po prostu sprawiają Ci przyjemność. Może to być spacer, kąpiel, drzemka czy książka. Słowem: coś, co da Ci odpocząć i nabrać sił. Wystarczy, że wygospodarujesz w ciągu dnia chociaż 10-15 minut, aby poziom Twojej pozytywnej energii wzrósł.

Rozmawiaj i spotykaj się z przyjaciółmi

Jeśli otoczysz się życzliwymi ludźmi, wówczas na pewno dostarczysz sobie solidną dawkę pozytywnej energii. Dzięki pozytywnym osobom, na których Ci zależy poczujesz, że nie jesteś sam i masz na kogo liczyć. Poza tym oderwiesz się od codziennych trosk. Nie uciekaj więc od towarzystwa, tylko znajdź dla swojego przyjaciela choć kilka minut w ciągu dnia.

Postaw na zdrowe jedzenie

Zdrowe, czyli jak najmniej tłuste. Bogate w witaminy, które znajdziesz m.in. w warzywach, owocach, kaszach, pieczywie pełnoziarnistym, a także w zbożach. Pamiętaj o regularnym jedzeniu. Najważniejsze jest śniadanie i to niepodważalne stwierdzenie. Zacznij dobrze dzień, a zobaczysz, że Twoje samopoczucie będzie dobre. Poza tym nie zapomnij o piciu wody. Zaprzyjaźnij się z nią. Pij jej przynajmniej 1,5 litra dziennie.

Redakcja

Powiązane artykuły