Co to jest spalony? Poradnik dla kobiet

Co to jest spalony? Poradnik dla kobiet

Spis treści

Co to jest spalony? Poradnik dla kobiet

Zbliża się Euro 2016, a co za tym idzie – kibice sportu będą dzielnie śledzić losy swoich drużyn. Kobiety także mogą aktywnie uczestniczyć w sportowych zmaganiach. Pojawia się pytanie: czy Panie wiedzą co to jest spalony?

Większość kobiet wie

Według badań Instytutu Homo Homini w ramach akcji „Głowy do góry! Pokaż jak wielkim jesteś kibicem” aż 70% kobiet potwierdziło, że wiedzą, że taka sytuacja na boisku może mieć miejsce, czyli wiedzą co to jest spalony. To pozytywna wiadomość dla nas wszystkich. Jednak aż 69% z nich z nich nie potrafiło wyjaśnić tego zjawiska.

Największą wiedzę na temat spalonego mają kobiety w wieku 25-34 lat – 60%, dalej 50% kobiet w wieku 18-24 lat i 44% w wieku 35-44 lat. Wyjaśnienie na czym polega spalony najlepiej udawało się 20% paniom w wieku 45-54 lat, 17% kobiet w wieku 55-64 lat i 19% pań powyżej 64 roku życia.

Dlaczego oglądamy mecz?

W tych samych badaniach brano pod uwagę także różnice w motywacjach ze względu na płeć. Piłka nożna to nadal domena mężczyzn. 40% Polaków kibicuje dlatego, że są fanami piłki nożnej, na co wskazało zaledwie 15% pań. Częściej płeć piękna towarzyszy swoim mężczyznom w trakcie meczu i to właśnie wspólne kibicowanie jest ich motywacją. Na ten powód wskazuje 17% kobiet, a to o 9% więcej niż mężczyźni.

Więcej ciekawostek w dziale >> Lifestyle

Spalony dla pań Co to jest spalony? Poradnik dla kobiet

Dla łatwiejszego wyjaśnienia tym kobietom, które jeszcze nie wiedzą co to jest spalony, a będą chciały towarzyszyć w kibicowaniu na Euro 2016 swoim facetom, podajemy kilka obrazków ilustrujących tę sytuację na boisku.

Czy kobiety wiedzą co to jest spalony?
fot. kwajk.pl
Czy kobiety wiedzą co to jest spalony?
fot. kobietykibicuja.kobieta.pl

Prawda, że proste? 🙂

Sprawdź także:
>> 10 ciekawostek o wodzie
>> Polacy są mało aktywni w poszukiwaniu pracy

Co to jest spalony? Poradnik dla kobiet

Redakcja

Powiązane artykuły