Czy Zbąszynek to dobre miejsce na kupno domu i dlaczego tak?

Spis treści

Zbąszynek jest miastem w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim. Jest siedzibą gminy miejsko – wiejskiej Zbąszynek. W miejscu tym mieszka około 5000 osób. Zbąszynek wyraźnie się rozrasta, w wielu dziedzinach. Dlatego coraz więcej osób z miast okolicznych decyduje się na zakup domu w tej miejscowości.

Dlaczego warto mieszkać w Zbąszynku?

Oferty obejmujące mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Deweloperzy decydując się na inwestycje w tym obszarze wiedzą, że podejmują dobrą decyzję. Dzisiejsza gmina Zbąszynek wcześniej stanowiła obszar pogranicza historycznej Wielkopolski. Aktualnie Zbąszynek zlokalizowany jest w odległości około 50 kilometrów od Zielonej Góry, około 80 kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego,a także 90 kilometrów od przejścia granicznego w Świecku. Znajduje się również w sąsiedztwie międzynarodowej drogi A2 Berlin – Poznań – Warszawa.

Co warto zobaczyć w Zbąszynku i okolicy?

Zbąszynek został założony „w szczerym polu”, jak mówią mieszkańcy. W tej chwili miejscowość rozwija się dynamicznie, posiadając dogodny układ połączeń kolejowych z: Poznaniem, Warszawą, Gdynią, Zieloną Górą, Lublinem, Rzepinem, Berlinem i Frankfurtem. W gminie znajdują się ciekawe zabytki. Zaliczają się do nich: drewniany kościół z imponującą polichromią wnętrz w Chlastawie, brama – dzwonnica usytuowana przy kościele, pałac hrabiów Schwarzenau i park krajobrazowy, dawne budynki koszarowe, lokomotywa – symbol kolejarskiej historii Zbąszynka.

Życie kulturalne w zbąszynku

W Zbąszynku mieszkańcy dbają o rodzimy folklor, obrzędy ludowe i twórczość rękodzielniczą. Dużym atutem Zbąszynka jest bogate zalesienie i czyste powietrze. Ponad 38% gminy to bory sosnowe, bogate w owoce leśne i grzyby. W lasach nie brakuje też zwierzyny. Na terenie Zbąszynka, wzdłuż Obry Leniwej ulokowany jest rezerwat „Kręcki Łęg”. Jest to zachowany w dobrym stanie kompleks lasu łęgowego, mający powierzchnię 65 hektarów. W rezerwacie znajduje się wiele rzadko występujących okazów roślin. Zbąszynek doskonale rozwija się pod względem oświaty i punktów usługowych.

Zbąszynek – mieszkanie z dala od dużego miasta

Zbąszynek to ciekawe miejsce, łączące w sobie walory małego miasteczka z dużym miastem. Doskonała komunikacja kolejowa oraz sprawnie działająca komunikacja autobusowa to cechy rozpoznawcze gminy. Atrakcyjność regionu zwiększa również środowisko przyrodnicze. Zbąszynek jako siedziba gminy wiejsko – miejskiej wyróżnia dobra zabudowa miejska. Gmina rozwija się turystycznie, sportowo i kulturalnie.

Zbąszynek prezentuje się wobec tego bardzo dobrze jako miejsce, w którym można by zamieszkać. Pojawia się tutaj coraz więcej domów wolno stojących oraz szeregowych. Oznacza to, że w bogatej ofercie każdy będzie mieć znaleźć mieszkanie w Zbaszynku dla siebie i pod własne oczekiwania. Zbąszynek rozwija się na tyle, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Warto to przemyśleć, jeśli szuka się domu w ciekawej lokalizacji i z dostępem do najważniejszych usług. Gmina położona jest w pięknym otoczeniu, co jeszcze bardziej skłania do tego, aby w niej zamieszkać.

Redakcja

Powiązane artykuły