Garnitur – 6 powodów dlaczego warto nosić

Garnitur – 6 powodów dlaczego warto nosić

Spis treści

Wielu mężczyzn często uważa, że garnitur łączony jest wyłącznie z formalnymi wydarzeniami. Spotkanie biznesowe, wesele, święta, czy wieczorny bal to idealne sytuacje, aby tak się ubrać. Lecz dlaczego by nie nosić go na co dzień? Oczywiście ubiór jest tylko uwarunkowaniem, które nie zawsze zgadza się z naszymi cechami charakteru i sposobem bycia. Dlatego powinniśmy odpowiednio dobierać spójność naszego wizerunku nie tylko przez nasze ubranie. Mimo to jest kilka fajnych powodów, dla których osobiście lubię nosić garnitur oraz uważam, że warto z niego korzystać. Nie tylko na specjalne okazje.

1. Magnes na kobiety

Panowie, który z nas nie lubi, kiedy to wzrok kobiet kierowany jest w naszą stronę? Elegancki oraz dobrze dobrany ubiór jest jak magnes, który sprawia że ich wzrok skupia się na naszej osobie oraz podąża za nami. Może dlatego, że dzięki takiemu wizerunkowi wyróżniamy się z tłumu i ciężko jest wtedy nie zwrócić na nas uwagi. Jedno jest pewne. Dobrze dopasowany garnitur podnosi naszą atrakcyjność.

2. Życzliwość innych wobec nas

Często możemy zauważyć, że klienci ubrani w szykowny strój są szybciej obsługiwani przez kelnerów w restauracjach oraz są dużo lepiej traktowani od reszty. Niezbyt dobrze wtedy to świadczy o personelu, ale tak się zdarza. Podobne sytuacje możemy dostrzec także w większych sklepach albo nawet w czasie podróży komunikacją miejską, kiedy to pomoc takiej osobie jest dużo częściej oferowana niż innym, również wtedy ludzie są bardziej życzliwsi oraz częściej się uśmiechają do takiej osoby, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

>> Zapraszamy do działu mężczyzna

3. Idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych? Garnitur!

Jeżeli ktoś jest niezdecydowany, co powinien nosić, w czym dobrze wygląda, to powinien wybrać garnitur. Nawet jeśli postawimy na uniwersalny kolor (grafit lub granat), wtedy ilość jakichkolwiek dodatków może wydawać się nam nieskończona. Wszystko będzie zależało tylko od naszej wyobraźni.

4. Garnitur na każdą okazję

Musimy także wziąć pod uwagę, że jeden garnitur to wiele okazji. Ukazuje to, jak bardzo jest on uniwersalny oraz praktyczny. Wystarczy, że zmienimy krawat, albo koszule i od razu wręcz banalny sposób zmienimy charakter naszego ubioru z formalnego w codzienny. Bez jakichkolwiek zbędnych kombinacji oraz trudności.

Garnitur – 6 powodów dlaczego warto nosić
fot. freepik.com

5. Różne style

Garnitur nie jest bardzo popularny i tylko nieliczna grupa mężczyzn go nosi, dlatego pamiętajmy, że garnitur to nie tylko grafit, granat, bądź monolit. Jest także wiele innych stylów, między innymi krata, która nie jest jeszcze dość popularna i rzadko ją spotkamy w naszych rejonach, ale właśnie dzięki temu możemy być inicjatorami oraz twórcami nowych trendów w swojej okolicy.

6. Garnitur na niedzielny spacer

Pamiętajmy, że spodnie w kant nie musimy zawsze nosić z marynarką, ponieważ fajnie dopasowany, z odpowiedniego materiału granat da się nosić razem, a także osobno. Wystarczy, że podwijamy nogawki, zakładamy monki i dzięki temu mamy zestaw na niedzielny spacer. Bo warto jest czasem wrzucić na luz i po prostu odpocząć oraz mieć chwilę dla siebie, a marynarkę wystarczy zostawić, bądź schować do torby.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że garnitur to nie tylko nuda oraz przewidywalność i zakładanie go tylko od „święta”. Dodaje on nam szyku, a wśród kobiet budzi pożądanie. Jeżeli nie wiesz, co na siebie włożyć, to spójrz na swój garnitur i pobudź swoją wyobraźnie, a gwarantuję Ci, że efekt będzie oszałamiający.

Sprawdź również:

>> Na której ręce nosi się zegarek?
>> W jaki sposób dbać o buty?

Redakcja

Powiązane artykuły