Gdzie kupić silniki, baterie i inne części do rowerów elektrycznych?

Tłok na drogach skłania do poszukiwań alternatywnego środka transportu. Najlepszym sposobem na zakorkowane miasto i problemy w ruchu są silniki do rowerów – elektryczne lub (rzadziej) spalinowe. Żeby zostać posiadaczem e-bike’a, wcale nie trzeba wymieniać swojego jednośladu na nowy! Wystarczy zaopatrzyć go w prosty do założenia komplet podzespołów do zmiany zwykłego pojazdu w rower z napędem.

Silniki do rowerów – elektryczne wsparcie siły mięśni

Specjalistyczny sklep pomoże dobrać odpowiedni osprzęt, dzięki któremu rower zyska zupełnie nowe możliwości. Silniki rowerowe to wsparcie dla każdego, kto pokonuje jednośladem większe odległości w miastach. Przejazd do pracy i z powrotem może wymagać pokonania nawet 30-40 km. Napęd elektryczny to doskonała pomoc dla mięśni nóg i gwarancja wygodnej podróży.

Silniki są także uzupełnieniem możliwości roweru podczas jazdy rekreacyjnej i wyczynowej. Jak zabrać się do przerobienia zwykłego modelu w zaawansowany technicznie pojazd? Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw do konwersji roweru na tylne koło. Taki komplet nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Z konfiguracją e-bike’a bez trudu zmierzy się każdy, kto umie poradzić sobie z obsługą zwykłego jednośladu. Komplety do samodzielnego zamontowania zawierają wszystkie narzędzia niezbędne do zakładania podzespołów.

Silniki rowerowe – w komplecie i osobno

Wśród zamówionych elementów najważniejsze jest tylne koło ze zintegrowanym silnikiem. Należy jedynie uzbroić je w ogumienie, a po przełożeniu zębatki oraz tarczy hamulcowej zintegrować z resztą jednośladu. Pozostaje tylko montaż baterii sterownika i podłączenie przewodów do wyświetlacza na kierownicy. Poza tym w skład zestawu wchodzą między innymi:

  • akumulator,
  • wiązka hermetyczna,
  • blokady chroniące ramę oraz silnik przed uszkodzeniem,
  • czujnik hamowania,
  • manetka,
  • profesjonalny panel sterowania,
  • narzędzia.

Jednak nie zawsze silniki elektryczne do roweru w cenach adekwatnych do nabywanych elementów trzeba zamawiać w skompletowanych wersjach. W dobrym sklepie z częściami do e-bike’ów każdy klient dowie się, że do ich doboru potrzebne są wymiary ramy i rozmiar kół. Powinna się w nim również pojawić oferta dowolnej konfiguracji elementów w komplecie, na przykład z baterią o innych parametrach czy większym wyświetlaczem. Jeśli chodzi o rowery elektryczne, części do nich mają odmienną charakterystykę. Do modeli MTB czy sportowych można dopasować silniki o bardzo dużej mocy rozwijające prędkości do ponad 60 km/h, co może przydać się np. przy pokonywaniu stromych wzniesień. Zdecydowanie mniejsza moc wystarczy do obsługi jednośladów miejskich – tu prędkość nie powinna przekraczać 50 km/h.

Wybór podzespołów do rowerów z napędem elektrycznym zależy od przeznaczenia sprzętu i jego rozmiarów. Zestawy do samodzielnego montażu to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak silniki rowerowe, części uzupełniające, baterie czy wyświetlacze warto przy zamówieniu dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION