Giorgio Armani oficjalnie rezygnuje z naturalnych futer!

Giorgio Armani oficjalnie rezygnuje z naturalnych futer!

Spis treści

Słynny projektant Giorgio Armani ogłosił we wtorek, że w połączeniu z Humane Society International (HSI), że oficjalnie rezygnuje z używania naturalnych futer przy tworzeniu swoich kolekcji, zaczynając od najbliższej linii jesień / zima 2016. To ważna wiadomość dla wszystkich obrońców, którzy są przeciwko hodowli zwierząt na futro.

Decyzja podjęta przez kultowego projektanta, aby wyeliminować futro (gdzie niedawno można było zauważyć boom na powrót futra na pokazy mody), może oznaczać ogromną zmianę w branży mody.

Giorgio Armani oficjalnie rezygnuje z naturalnych futer!
fot. HUMANE SOCIETY INTERNATIONAL

Wypowiedź Giorgio Armaniego:

Mam przyjemność poinformować, że Grupa Armani podjęła stanowcze zobowiązanie do zniesienia wykorzystywania zwierząt futerkowych w swoich kolekcjach. Postęp technologiczny wykonany przez ostanie lata, pozwolił nam osiągnąć wiele alternatyw, które czynią stosowanie okrutnych praktyk w stosunku do zwierząt za zbędne. Pozytywny proces, który został podjęty jakiś czas temu, daje efekt tego, że moja firma robi teraz duży krok do przodu, co pokazuje nasza uwaga na kwestie ochrony i dbałości o środowisko i zwierzęta – powiedział w oświadczeniu Giorgio Armani.

Decyzja Giogio Armaniego może chociaż trochę pomóc wszystkim 75 milionom zwierząt, które aktualnie są hodowane na farmach futra.

Armani dołączył do małego grona wysoko prestiżowych marek, które wystrzegają się futra ze swoich kolekcji. Dołączył on do takich marek jak Hugo Boss, Tommy Hilfiger czy Calvin Klein.

Sprawdź również news, które mogą Cie zainteresować:
>> Wywiad z ekspertem na temat weganizmu
>> Wywiad z wegańską blogerką – Jadłonomia

Redakcja

Powiązane artykuły