Inwestowanie dla początkujących: praktyczne porady

Spis treści

Wolnorynkowa gospodarka daje wiele opcji na dodatkowy zarobek. Droga do dużych pieniędzy nie jest prosta, lecz osiągniecie przychodów w wysokości 2-3 pensji leży w zasięgu ręki większości z nas. Najgorsze dla oszczędności jest ich zamrażanie. Trzymanie pieniędzy w domowej skarbonce lub przysłowiowej skarpecie nie przyniesie nam żadnych korzyści.

Polacy stają się coraz bardziej świadomymi inwestorami i dochodzą do wniosku, że inwestowanie pozwoli im na pomnożenie zgromadzonych oszczędności i posiadanie pasywnego dochodu na lata. Początkujący inwestor nie musi mieć zaawansowanej wiedzy z zakresu ekonomii i finansów. Istnieją bezpieczne formy inwestowania, które w krótkiej lub długiej perspektywie pozwolą na zgromadzenie pokaźnych kwot. Jak zacząć przygodę z inwestowaniem? Co powinien wiedzieć każdy początkujący inwestor? Dlaczego warto inwestować w nowe apartamenty w Krynicy Morskiej? Poznaj ABC świadomego inwestora.

Mechanizmy działania produktów finansowych: wystarczy posiadanie odpowiedniego kapitału

Wiele osób obawia się inwestowania. Afery związane z parabankami i inwestycjami w złota oraz wieloletni, medialny bałagan informacyjny sprawiły, że wielu inwestorów stawia na pewne produkty bankowe z 2% zyskiem, zamiast zwrócić się ku innym formom inwestycji. To nic strasznego, przed wybraniem konkretnego instrumentu finansowego warto poznać jego działanie i zapoznać się z zależnościami, jakie wpływają na zysk z niego płynący. Na rynku finansowym dostępnych jest wiele produktów, które gwarantują inwestorowi szybki zysk i wymagają jedynie posiadanie określonego kapitału.

Inwestowanie w apartamenty nad morzem: wysoki zysk i posiadanie mieszkania w wakacyjnym kurorcie

Kupując apartament inwestycyjny nad Bałtykiem, zyskujemy co najmniej dwa razy. Pierwszą korzyścią, płynącą z takiego przedsięwzięcia jest zysk płynący z wynajmowania mieszkania na pobyty krótkoterminowe. Drugą — możliwość odwiedzania swojego apartamentu, kiedy tylko mamy na to ochotę. Wielu marzy o stylowym, nowoczesnym apartamencie z widokiem na wodę. Inwestycja PORT-KRYNICA to 27 apartamentów z widokiem po horyzont, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. To nie condohotel czy aparthotel. Każdy kupujący jest właścicielem apartamentu i decyduje o nim zgodnie z własnym uznaniem. Apartamenty mogą być użytkowane przez cały rok lub traktowane jako drugi dom nad Morzem Bałtyckim. Równie dobrze mogą zostać przeznaczone pod wynajem krótkoterminowy przez cały rok. Obsługą rezerwacji może zająć się profesjonalny operator.

Cel, rodzaj, czas i wartość inwestycji: podstawowe parametry, dzięki którym zbadasz opłacalność inwestycji

Przystępując do inwestowania oszczędności życia, należy wyraźnie określić cel inwestycji. To podstawa do wyboru odpowiedniego instrumentu finansowego. Główne cele inwestycji to zabezpieczenie przyszłości własnej i swoich dzieci, zebranie na samochód lub mieszkanie Rodzaj inwestycji: lokata, konto oszczędnościowe lub zakup nieruchomości nad morzem. Opcji jest naprawdę wiele. Jeśli chodzi o wartość inwestycji, to im większy kapitał zgromadzimy, tym większy zysk on przyniesie. Zakup mieszkania wydaje się w tym przypadku doskonałą lokatą kapitału. W przypadku chęci zakupu papierów wartościowych i innych produktów finansowych należy oszacować czas, jakiego potrzebujemy na osiągnięcie zysku.

Inwestuj i zarabiaj: wybierz odpowiedni produkt finansowy lub kup apartament inwestycyjny

Redakcja

Powiązane artykuły