Jak ochronić meble ogrodowe przed mroźną zimą?

Spis treści

Zima potrafi być piękna i magiczna szczególnie w górach. Mróz nie przeszkadza nam podczas spacerów, a kolejny dzień z opadami śniegu zapowiada świetną zabawę uprawiając sporty zimowe. Niestety meble ogrodowe, gdyby mogły mówić, byłyby zdecydowanie przeciwne takim warunkom! Mróz, śnieg, wilgoć – to wszystko sprawia, że drewno niszczeje, metal ulega korozji, a tworzywa sztuczne tracą na swoim uroku. W jaki sposób uchronić meble ogrodowe przed takimi warunkami?

Właściwe zabezpieczenie poza sezonem

Styczniowa pora to dla większości czas, kiedy to meble ogrodowe już dawno są schowane. Nie brakuje jednak osób właśnie teraz decydujących się na zakup nowych produktów do ogrodu. Co na to wpływa? Głównie wyprzedaże, ale i pojawianie się nowych kolekcji w atrakcyjnych cenach. Gdy po zimowym szaleństwie na dworze chcemy odpocząć, ale nie lenić się tylko pożytecznie spędzić czas, zaczynamy planować. I tak pojawia się myśl, by poszukać wymarzonych mebli ogrodowych.

Jeśli już takie się znajdą pozostaje pytanie, w jaki sposób przechować je aż do ciepłego sezonu. Pomocne okazuje się stworzenie specjalnego miejsca do przechowywania, bądź przeznaczenie części garażu na meble ogrodowe, o ile jest taka możliwość. Inaczej rzecz wygląda w przypadku mebli, które nie mogą liczyć na suche i ciepłe miejsce, całkowicie chronione przed wilgocią. Warto zainwestować wtedy w specjalne pokrowce, na przykład do zakupienia w sklepie https://bazkar.pl/.

Pokrowce kupione od razu w komplecie z danymi meblami ogrodowymi, to o tyle dobra decyzja, że będą dopasowane do ich kształtów i rozmiarów. To z kolei wpłynie na maksymalną ochronę przed czynnikami, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na właściwości mebli.

Pokrowce w komplecie lub uniwersalne

Kupno pokrowca wraz z kompletem mebli nie jest jedynym rozwiązaniem. Bardzo często posiadane już meble ogrodowe uzupełniamy o kolejne. Coś zmieniamy, wyrzucamy krzesło, które się połamało, a w jego miejsce wybieramy inne, o odmiennym kształcie. Dotąd pasująca plandeka lub pokrowiec na konkretny komplet, teraz mogą się okazać nieprzydatne.

Alternatywą stają się uniwersalne pokrowce na meble ogrodowe, które są dopasowane rozmiarami na przykład do przechowywania kilku sztuk krzeseł sztaplowanych. Pokrowce z regulowanymi sznureczkami służącymi do ciaśniejszego lub luźniejszego okrycia mebli, dają szansę na zabezpieczenie rozmaitych produktów.

Dostępne na rynku plandeki, ale i wspomniane pokrowce uniwersalne, można zakupić wraz z torbami do ich przechowywania. Gdy po zimowym sezonie przychodzi chęć, by wreszcie rozłożyć krzesła, ustawić w centrum ogrodu stolik, a nieopodal leżak, pokrowiec wystarczy złożyć lub zwinąć i schować do torby zamykanej na zamek.

Drewniane, metalowe, aluminiowe czy plastikowe meble ogrodowe. Każde z nich wymagają właściwej pielęgnacji. Jest to jednak tylko jeden z etapów dbania o nie. Poza sezonem letnim muszą być właściwie przechowywane i chronione poprzez zastosowanie specjalnych pokrowców. Dzięki temu posłużą przez długi czas!

Redakcja

Powiązane artykuły