Jak urządzić pokój dla chłopca?

Spis treści

Odlotowe łóżko, zestaw praktycznych pojemników do przechowywania i dużo miejsca do zabawy – to najlepszy patent na atrakcyjną i praktyczną sypialnię dla chłopca.

Z liczbą sprzętów w chłopięcym pokoju nie warto przesadzać, bo każdy malec musi mieć przede wszystkim przestrzeń do zabawy. Nie warto jej zagracać. Wystarczy kilka mebli, za to solidnych, oraz sporo schowków, które pomieszczą liczne zabawki, drobiazgi i ubrania.

Szukasz dodatków do swojego mieszkania? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/100-wszystko-dla-domu

Główny mebel stanowi oczywiście łóżko i warto zadbać, aby było ono atrakcyjne. Z pomocą płyt MDF łatwo je zmienić w statek, samochód, zamek czarnoksiężnika czy rakietę kosmiczną, co na pewno zachwyci młodszych chłopców. Doskonałym wyborem będzie też łóżko piętrowe. Jeśli wyposażymy je w dodatkowe akcesoria – linki czy drabinki – stanie się wspaniałym miejscem szalonych zabaw. Z kolei pod spodem swobodnie zmieści się biurko z laptopem i szkolnymi akcesoriami.

W chłopięcym pokoju dobrze jest zamontować jak najwięcej ściennych półek, praktyczne będą także haki na ubrania. Z powodzeniem zastąpią opasłą szafę, zabierającą cenne miejsce. Warto również przymocować rolki do nóżek stojących komód i szafek, aby łatwo dały się przesuwać tam, gdzie nie będą przeszkadzać podczas zabawy. Podłogi z desek lub kauczukowych wykładzin sprawdzą się w pokoju chłopaków znacznie lepiej niż dywany, pozwalając na swobodne rajdy i zabawy samochodzikami czy rowerkami.

Oczywiście, takie zabawy będą możliwe tylko wówczas, jeśli w pokoju zaprowadzimy porządek. Pełnym energii chłopcom najłatwiej pomoże zapanować nad bałaganem praktyczny system pojemników do przechowywania. Niezliczone skarby i drobne gadżety znakomicie pomieszczą schowki i pudła ulokowane na zamontowanych na ścianie półkach. Równie praktyczne będą ustawione na podłodze kosze z wikliny albo plastikowe czy tekturowe pudła – odpowiednio duże pomieszczą także swetry, buty, kurtki i inne ubrania. Jeśli w pokoju jest ciasno, poszukajmy płytkich pojemników na rolkach, które można bez kłopotów wsunąć pod łóżko.

Warto także zadbać o miejsce, gdzie dziecko będzie mogło się zdrzemnąć, poczytać, pooglądać filmy. To niekoniecznie musi być sofa. Chłopcom dużo bardziej spodobają się oryginalne worki-siedziska wypełnione kulkami, piankowe kostki w roli taboretów albo po prostu duże, miękkie poduchy rozrzucone na podłodze.

Nie dajmy się namówić dzieciakom na malowanie na ścianach bohaterów ulubionych kreskówek, bajek, gier, filmów. Gusta szybko im się zmieniają, a więc i dekoracje trzeba będzie zmieniać często. Dlatego ściany chłopięcego pokoju najpraktyczniej jest ozdobić oprawionymi w ramki plakatami czy naklejkami – łatwo je wymienić, gdy nowi bohaterowie opanują wyobraźnię naszych dzieci.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownialuka.pl

Redakcja

Powiązane artykuły