Jak zapanować nad dokumentami? Rozwiązania IT w trosce o wygodę

Jak zapanować nad dokumentami? Rozwiązania IT w trosce o wygodę

Spis treści

Większość firm zmaga się z problemem generowania niezliczonej ilości dokumentów. Raporty, grafiki, zaświadczenia, formularze, druki – czyli wszelkiego rodzaju „niezbędne papiery” można teraz skutecznie zredukować do minimum za sprawą nowoczesnego oprogramowania, mającego na celu holistyczne rozwiązanie problemu współczesnego przedsiębiorcy.

Jeżeli więc do tej pory stosy dokumentów – zarówno tych rozliczeniowych, jak i listy obecności czy wnioski urlopowe zajmowały coraz to nowe przestrzenie szaf, szafek, szuflad i archiwów, można z tym skończyć raz na zawsze, korzystając z zupełnie nowych możliwości przechowywania ich w „chmurze”, gwarantującej nie tylko bezpieczeństwo, lecz także trwałość (wykorzystując łącze backup-owe) oraz nieograniczony dostęp do danych, z których chcemy skorzystać w danym momencie dosłownie z każdego miejsca na świecie. W celu uporządkowania przestrzeni firmy wystarczy zaledwie dostęp do Internetu, aby bez ograniczenia korzystać z repozytorium wszystkich zgromadzonych plików.

Sprawdź dział >> TECHNOLOGIA i BIZNES

Jak to się dzieje, że w mgnieniu oka toniemy w górach makulatury? Prosty przykład: Planując urlop składamy naszemu zwierzchnikowi wniosek. W jakiej formie? Papierowej! Otóż to… Wykorzystując moduł urlopowy każdy pracownik może z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować swój urlop bez obawy, że jego wniosek zostanie odrzucony ze względu na zazębienie się wybranego prze niego terminu z wczasami kolegi czy koleżanki.

Nie lada wyzwaniem dla kierownika/managera jest układanie grafików, szczególnie w firmach gdzie funkcjonuje więcej niż jeden dział. Powiedzmy, że w dużych marketach, w których pracownicy pracują w systemie zmianowym jest to często karkołomnym zadaniem. Najrozsądniej połączyć wydajną pracę pracownika oraz przepisy Kodeksu Pracy. Niemożliwe? W ciągu zaledwie kilku minut manager jest w stanie tak ułożyć harmonogram działania przedsiębiorstwa/firmy, aby pogodzić interesy wszystkich. Niewątpliwie sprzyja temu zarówno czytelny wygląd modułu, a także przypisane jemu funkcjonalności. Ponadto każdy pracownik może sprawdzić swój grafik online.

Pamiętajmy, że dzisiaj częściej niż kiedykolwiek o sukcesie firmy decyduje umiejętność wykorzystywania technologii , w tym także IT. Optymalizacja procesów, usprawnianie przepływu informacji mają ogromny wpływ na dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa, a w konsekwencji – sukces. Warto zatem otworzyć cię na innowacje i szukać nowych rozwiązań, które usprawnią proces rozwoju przedsiębiorstwa, a przy tym nie narażą na niewspółmiernie duże inwestycje w stosunku do ich efektywności.

Polecamy również:
>> Samsung Galaxy S7 vs iPhone 6S

>> Zakupy Polaków coraz bardziej mobilne

Redakcja

Powiązane artykuły