Jakie buty do garnituru? – praktyczny poradnik

Spis treści

Buty i garnitur to nieodłączna para. W dzisiejszym wpisie przedstawimy cenne wskazówki, które udzielą nam odpowiedzi na pytanie: Jak dobrać buty do garnituru?

Jak w przemyślany sposób dobrać buty do garnituru?

Pamiętacie czasy “nieforemnych” butów i  jednolitych garniturów. Tak, jeszcze do niedawna moda męska w tym zakresie była mocno ograniczona zarówno patrząc przez pryzmat wzornictwa jak i kolorystyki. Współcześnie mamy zdecydowanie ułatwione zadanie w tym zakresie. Wraz ze wzrostem rynku obuwniczego i odzieżowego w Polsce, urosła męska świadomość i poczucie mody oraz stylu. Bogactwo oferty najlepszych polskich producentów spowodowało, że panowie coraz częściej sięgają dziś po nieszablonowe połączenia. Garnitury i odpowiednie dobrane do nich buty sprawią w komplecie, że będziemy dobrze odbierani przez otoczenie. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie popełnić czasem faux pas – bo pomylić może się każdy!

Jak kolorystycznie dobierać buty do garnituru?

Wielu mężczyzn zdaje sobie coraz częściej sprawę, że istnieją pewne kolorystyczne reguły kiedy decydujemy się dobrać buty do garnituru. Jak łączyć kolory, aby do siebie pasowały?

Jakie buty do czarnego garnituru?

Kolorem, który nakłada na nas największe ograniczenia jest czarny. Dlaczego? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – w przypadku koloru czarnego mamy mocno zawężone pole łączenia go z innymi, bardziej kontrastowymi kolorami. Tak de facto do czarnego garnituru będą pasować tylko i wyłącznie czarne buty. Pozostałe wersje kolorystyczne niestety będą się wyróżniać. Miejmy to na uwadze decydując się na klasyczny, czarny garnitur.

Jakie buty do granatowego garnituru?

Kolor granatowy jest nie tylko modny, ale także elegancki i co ważne uniwersalny. Ta ostatnia cecha pozwala nam stworzyć szereg kombinacji. Garnitur w kolorze granatowym będzie świetnie prezentował się z wieloma wersjami kolorystycznymi butów, poczynając od brązu poprzez kolor bordowy czy klasyczny czarny. Szczególnie często spotykanym połączeniem jest tutaj zestawienie granatowego garnituru z brązowymi butami, które przyznajmy wygląda naprawdę imponująco.

A jak rzecz ma się z ciemnoszarymi, kremowymi i beżowymi garniturami? Szary garnitur z zasady możemy łączyć z czarnymi lub bordowymi butami. Pierwsza opcja sprawi, że uzyskamy klasyczne męskie połączenie. Aby spotęgować naszą prezencję i nieco nadać jej charakteru możemy kolor ciemnoszary złamać za pomocą jasnobrązowych butów. W przypadku kremowych i beżowych garniturów możemy postawić na nieco ekstrawagancji i wybrać białe buty. Pamiętając, że jasne garnitury wybieramy zazwyczaj w ciepłych porach roku możemy dobrać do nich luźne buty np. mokasyny.

Redakcja

Powiązane artykuły