Już teraz pomyśl o kalendarzach firmowych na przyszły rok: koniec roku to gorący czas dla drukarni internetowych!

Spis treści

Prowadzisz własną firmę i chcesz przygotować dla swoich klientów lub współpracowników drobny upominek? Kalendarze to doskonały pomysł na prezent, a dodatkowo są one dość skuteczną formą reklamy. Możesz w tym przypadku zdecydować się na wydruk online, który jest wyjątkowo wygodną opcją. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać tej kwestii na ostatni moment. Koniec roku to czas, w którym drukarnia internetowa pracuje na najwyższych obrotach.

Drukarnia kalendarzy online zapewnia klientom wiele możliwości. Oferuje ona nie tylko wydruk online, ale także przygotowanie projektu kalendarza od podstaw. Dzięki temu nie musisz szukać dodatkowych podwykonawców i oszczędzasz swój czas. Istnieje wiele różnych opcji kalendarzy, jakie przygotowuje drukarnia online. A4 to jeden z najczęściej wybieranych formatów w przypadku wariantu ściennego. Z kolei wersje książkowe zwykle mają format B5. Pełną paletę wariantów możesz sprawdzić na stronie danej drukarni internetowej, np. OpenPrint – https://www.openprint.pl/.

Drukarnia plakatów i kalendarzy ściennych

Jedną z najpopularniejszych opcji, jakie wykonują drukarnie dla firm, są kalendarze ścienne. Jest to stosunkowo prosty produkt, którego przygotowanie nie sprawia większego problemu, o ile projekt nie wymaga złożonej grafiki. Zależnie do potrzeb możesz zdecydować się w tym przypadku na format A1, A2, B1 i B2. To jednak nie wszystko. Możliwe jest również dopasowanie rodzaju papieru, na którym wykonuje się druk.

Standardowym wyborem jest kreda połysk o gramaturze 170 g. Zdarza się jednak, że bardziej wymagający klienci stawiają na papier typu kreda mat o gramaturze 250 g. Od tego, jak bardzo skomplikowane będzie zamówienie zależy czas jego realizacji. Warto o tym pamiętać i zostawić sobie pewien “bufor” na wypadek ewentualnych opóźnień, czy to w wyniku zdarzeń losowych, czy też nagromadzenia zamówień.

kalendarze scienne

Kalendarz listwowany

Drukarnia ulotek online – czy zamówisz w niej kalendarze?

Usługi, jakie w swojej ofercie przewiduje drukarnia internetowa, zwykle mają znacznie szerszy zakres niż tylko jeden typ wydruku online. Wśród popularnych produktów graficznych znajdziesz więc nie tylko same ulotki, ale również różnego rodzaju kalendarze, katalogi, banery, wizytówki, plakaty i wiele innych.

Z jednej strony jest to ogromne ułatwienie dla tych przedsiębiorców, których interesują kompleksowe usługi graficzne. Mogą bowiem zamówić wszystko w jednym miejscu. Warto jednak pamiętać, że takie drukarnie online mają także znacznie więcej zleceń. W związku z tym, zgłaszając się pod koniec roku – nie można być pewnym terminu realizacji kalendarza. To kolejna przesłanka do tego, aby nad przygotowaniem takiego projektu pomyśleć już kilka miesięcy wcześniej.

kalendarze scienne

Kalendarz spiralowany

Dlaczego warto zdecydować się na wydruk online kalendarzy?

Drukarnia kalendarzy online to doskonała alternatywa dla stacjonarnych placówek. Przede wszystkim zwykle oferuje konkurencyjne ceny, co jest największą zaletą. Zazwyczaj to właśnie to przekonuje klientów do skorzystania z jej usług. To jednak nie wszystko. Oprócz tego specjaliści każdy przygotowywany przez siebie produkt mogą wcześniej wizualizować. Otrzymasz symulację, którą zaakceptujesz lub zlecisz jakieś poprawki.

Cały proces przygotowywania zamówienia można podglądać online – bez wychodzenia z firmy. To nie tylko kontrola, czy wszystko przebiega zgodnie z planem – jest to także oszczędność Twojego czasu, a ten – w przypadku prowadzenia własnego biznesu – jest bardzo cenny. Wszystkie te aspekty decydują o tym, że internetowe drukarnie są tak chętnie wybierane – zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby prywatne.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły