Kanapa rozkładana 2-osobowa do kawalerki. Co kupić?

wykończenie wnętrz

Spis treści

Rozglądasz się za kompaktową, ale wygodną kanapą do kawalerki lub do małego salonu? Pomyśl o wybraniu 2-osobowej sofy wyposażonej w funkcję rozkładania. Jak wybrać najlepszy model?

Kompaktowa kanapa – na co zwrócić uwagę?

Nie w każdym wnętrzu można zastosować duży narożnik albo rozłożystą sofę. Tam, gdzie istotny jest każdy centymetr, warto wziąć pod uwagę kompaktowe meble wypoczynkowe. Do tej kategorii zalicza się także kanapa rozkładana 2 osobowa – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/dwuosobowe/z-pojemnikiem-na-posciel która idealnie sprawdzi się dla singla albo dla pary.

Aby dobrać odpowiednią kanapę do ciasnego pomieszczenia, należy zwrócić szczególną uwagę na jej wymiary. Powinny one pasować do wielkości pomieszczenia, czyli do powierzchni, jaka przeznaczona jest do jej ustawienia. Warto jednak pamiętać o tym, że kanapa nie może być dostawiona do ścian, a także do mebli oraz do kaloryferów, dlatego należy uwzględnić wtedy odpowiedni odstęp wynoszący co najmniej 10 centymetrów.

Jak wybrać wygodną kanapę rozkładaną?

Jeżeli w małym wnętrzu kanapa rozkładana 2 osobowa ma być używana jako łóżko, w takim przypadku warto zwrócić uwagę na jej komfort oraz na sposób jej rozkładania.

O wygodzie mebla wypoczynkowego decydują przede wszystkim:

  • Wymiary kanapy po rozłożeniu – należy uwzględnić, czy z mebla ma korzystać jedna czy dwie osoby,

  • Wykończenie siedziska – najlepiej, aby było ono wyposażone w sprężyny oraz w piankę o wyższej gęstości, co zapewni maksymalny komfort,

  • Materiał do obicia kanapy – wygodniej będzie spało się na kanapie wykończonej tkaniną niż skórą ekologiczną albo naturalną,

  • Sposób rozkładania – warto wybierać kanapy, które wyposażone są w wygodne w obsłudze mechanizmy, na przykład z wysuwanym przodem mebla albo z podnośnikami pneumatycznymi.

Jak dobrać kanapę do stylu kawalerki?

Aby salon w kawalerce wyglądał stylowo, kanapa rozkładana 2 osobowa powinna być dopasowana do stylu wykończenia wnętrza.

Wśród najmodniejszych kanap dostępnych w sprzedaży można znaleźć modele wykończone aksamitem – welurem. To przyjemny w dotyku materiał z pluszową fakturą, który ma efektowny, głęboki połysk. Takie kanapy doskonale nadają się do wnętrz urządzonych w stylu glamour, loft, nowoczesnym. Wśród chętnie wybieranych kolorów znajdują się szary, pudrowy róż, szmaragdowy i granatowy.

Do nowoczesnych wnętrz z kolei świetnie sprawdzi się kanapa rozkładana 2 osobowa o prostym, minimalistycznym wyglądzie, na przykład w kolorze szarym, który będzie pasował do każdego typu wnętrza.

Natomiast do klasycznego wnętrza najlepiej sprawdzi się kanapa w stylu Chesterfield wykończona ozdobnym pikowaniem na oparciu oraz podwiniętymi podłokietnikami.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły