Kolczyki, a kształt twarzy. Co należy wiedzieć?

Spis treści

Kolczyki to nie bez powodu ulubiona biżuteria kobiet. Każda pani bez względu na wiek posiada w domu przynajmniej jedną parę. Kolczyki są niezastąpionym elementem wykończenia stylizacji i z łatwością można je dopasować zarówno do ubrania na co dzień jak i na eleganckie przyjęcie. Nawet nie posiadając sporego budżetu, możliwe jest nabycie oryginalnych i dobrze wykonanych kolczyków, które posłużą przez kilka lat. Zanim jednak damy się ponieść zakupowemu szaleństwu, warto jest poznać zasady dobierania kolczyków do kształtu twarzy. Z ich pomocą można ukryć zbyt szczupłą twarz, zatuszować zbyt duże czoło lub optycznie wydłużyć szyję. Sprawdźmy jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy i czym kierować się przy ich zakupie.

Kolczyki idealnie dobrane

Idealnie dobrane kolczyki w uchu są nie tylko jednym z elementów niezbędnych w każdej stylizacji. To również biżuteria przy pomocy której można optycznie wymodelować twarz. Odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy kolczyki mogą ją wizualnie wyszczuplić, zmniejszyć zbyt duży nos czy sprawić, że jest pełniejsza. Kolczyki noszone na co dzień mogą dodać urody i wyróżnić nas z tłumu.

Sprawdź jaki masz kształt twarzy

Dobór kolczyków należy rozpocząć od określenia jaki mamy typ twarzy. Inna biżuteria dobrze wygląda na twarzy okrągłej, a odmienna dobrze prezentuje się na twarzy o trójkątnym kształcie. Warto dobrać ją indywidualnie. Rozpoznanie kształtu twarzy jaki posiadamy nie jest trudne i zajmie chwilę.

Twarz okrągła

Posiadając ten typ twarzy warto zakładać kolczyki, które wizualnie ją wyszczuplą. W tej roli najlepiej sprawdzą się długie kolczyki lub w kształcie figur geometrycznych. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić związując włosy. Zabieg ten nie tylko wyeksponuje kolczyki, ale również dodatkowo wyszczupli twarz.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się mocnymi rysami wyraźnie zarysowaną linią żuchwy, brody i policzków. Można nieco złagodzić ten efekt zakładając kolczyki o owalnych kształtach. Dobrze jest unikać biżuterii o kształcie kwadratu i trójkąta.

Owalna twarz

Posiadaczki twarzy o owalnym kształcie są w najbardziej komfortowej sytuacji. Regularne rysy twarzy umożliwiają założenie większości typów kolczyków, zarówno niewielkich, jak i dużych, wiszących. Daje to spore możliwości do zestawiania kolczyków i naszyjników w odmiennych kształtach.

Trójkątna twarz

Trójkątna twarz świetnie prezentuje się z kolczykami o regularnych kształtach, np., figur geometrycznych. Z tym typem twarzy świetnie wyglądają również kolczyki wiszące. Warto unikać zbyt dużych i okrągłych kolczyków.

Redakcja

Powiązane artykuły