Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – podstawowe zasady pielęgnacji

Spis treści

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej powinny być hipoalergiczne i nie podrażniać wrażliwej skóry. Higiena miejsc intymnych to kwestia niezwykle delikatna, gdyż nie można z nią przesadzić – regularne podmywanie się i odpowiednie kosmetyki są w zupełności wystarczające. Warto jednak pamiętać, że w czasie miesiączki należy zwiększyć częstotliwość podmywania się, w zależności od potrzeby.

Mycie się dwa razy dziennie, używając odpowiednich do tego kosmetyków do pielęgnacji intymnej, to podstawa higieny. Częstsze podmywanie może zaburzać równowagę mikroflory bakteryjnej.

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – skład

https://www.sesderma.pl/kategorie/pielegnacja-intymna powinny łagodzić podrażnienia i zapewniać komfort. Najlepiej nadają się do tego dermokosmetyki, np. z linii Nanocare Intimate, które zostały przebadane klinicznie. Nie podrażniają i nie powodują suchości pochwy, gdyż nie naruszają warstwy hydrolipidowej. Zawierają w swoim składzie wyciąg z łopianu, który doskonale oczyszcza. Obecny w produkcie kwas hialuronowy wpływa na właściwe nawilżenie, a tym samym zapobiega wiotczeniu skóry.

Pielęgnacja okolic intymnych – zasady

Podstawową zasadą w pielęgnacji okolic intymnych jest używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji intymnej. Nie powinno się narażać wrażliwych okolic na kontakt z perfumowanymi artykułami higienicznymi. Korzystanie z wkładek higienicznych powinno się odbywać tylko w czasie owulacji, gdy są potrzebne. Należy je często wymieniać. Warto także zrezygnować ze stosowania dezodorantów do okolic intymnych oraz ograniczyć korzystanie z nawilżanych chusteczek do niezbędnego minimum, np. w podróży. Niezbędnym elementem pielęgnacji okolic intymnych jest także dbanie o ręczniki używane do wycierania się. Należy je wymieniać jak najczęściej i prać w bardzo wysokiej temperaturze.

Higiena intymna w czasie miesiączki

Higiena w czasie miesiączki ma na celu umożliwienie swobodnego wydalenia złuszczającej się śluzówki oraz zapobieganie przykremu zapachowi. Jeśli nie ma konieczności podmywania się po każdej wizycie w toalecie, wystarczą prysznice rano i wieczorem. Podpaski i tampony należy wymieniać nie rzadziej niż co 4 godziny. Jeśli ma się tendencje do nawracających infekcji intymnych, najlepiej zrezygnować ze stosowania tamponów.

Redakcja

Powiązane artykuły