Kuchnia otwarta na ogród

Spis treści

Duże przeszklenia stają się coraz modniejsze. Szczególnie drzwi tarasowe zyskują na popularności w domach jednorodzinnych. Taras to miejsce w którym chętnie spędzamy czas w sezonie letnim. Wyjście na taras zazwyczaj jest z salonu, jednak doskonałym i funkcjonalnym pomysłem będzie połączenie tarasu z kuchnią.

Funkcje tarasu

Taras to miejsce w którym chętnie odpoczywamy, pijąc kawę, czytając ulubioną książkę, czy po prostu relaksując się leżąc na leżaku. Chętnie także spędzamy tam czas z przyjaciółmi lub rodziną na grillowaniu. Taras także jest łącznikiem między domem a ogrodem.

Lokalizacja drzwi tarasowych

Drzwi tarasowe zazwyczaj są ulokowane jako wyjście na taras z salonu. Wówczas nawet w sezonie jesienno-zimowym możemy podziwiać piękno ogrodu relaksując się w salonie. Jednak funkcjonalnym rozwiązaniem będzie także połącznie tarasu z kuchnią. Podczas imprez plenerowych ułatwi to wynoszenie smakołyków na zewnątrz. Ponadto gdy posiadamy małe dzieci, nawet podczas gotowania możemy mieć na nie oko podczas zabaw w ogrodzie.

Okna i drzwi tarasowe

Planując zakup drzwi tarasowych, powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie. Z racji tego, że powierzchnia szyby jest duża, warto zastosować szkło hartowane, które jest 4 razy bardziej odporne na uderzenie niż zwykłe, natomiast w przypadku bardzo silnego uderzenia pęka w sposób bezpieczny, na kawałki o nieostrych krawędziach, minimalizując ryzyko skaleczenia. Okna Domel w standardzie wyposażone są w zaczepy antywłamaniowe, które zmniejszają ryzyko wtargnięcia nieproszonych gości do wnętrza pomieszczenia. Tworzą trudne do wyważenia połączenie skrzydła z ramą okienną. Stosując przesuwne drzwi tarasowe oszczędzamy przestrzeń, ponieważ nie musimy zostawiać miejsca na standardowe otwarcie drzwi.

Ponadto okna i drzwi tarasowe doskonale wpisują się we współczesne trendy architektoniczne. To właśnie one otwierają dom na piękno przyrody oraz nadają uroku całemu budynkowi.

Redakcja

Powiązane artykuły