Kurtki męskie pikowane – dowiedz się, co sprawia, że są tak ciepłe?

kurtki meskie

Spis treści

Kurtki pikowane są z reguły niezwykle lekkie, a jednocześnie ciepłe. Charakteryzują się prostym krojem oraz pikowaniem w kształcie kwadratów. Pikowanie ma na celu równomierne rozłożenie i umieszczenie ocieplenia pomiędzy dwoma warstwami tkaniny. Chcesz dowiedzieć się więcej o pikowaniu? Przeczytaj ten artykuł!

Wszystko dzięki kieszonkom

Warto wiedzieć, że pikowanie jest metodą polegającą na zszywaniu dwóch tkanin, które przedzielone są, w celu dodatkowego ocieplenia kolejną warstwą materiału. Zwykle stosuje się miękką, grubą wełnę lub bawełnę, a wzór zazwyczaj przybiera formę kwadratów, jednak często spotykane są inne, artystyczne wariacje.

Właśnie wyżej opisana metoda pikowania sprawia, że tego typu kurtki męskie są tak ciepłe. W wypadku pikowania kurtki w kwadraty, na jej powierzchni powstają tak zwane „kieszonki”, które równomiernie ogrzewają ciało. Warto zauważyć, że wypełnienie tego rodzaju kurtki może stanowić puch, zarówno naturalny, jak i syntetyczny. Biorąc pod uwagę fakt, że ciężko dobrać kurtkę zimową, która jednocześnie będzie niezwykle ciepła oraz lekka, pikowana kurtka męska jest „strzałem w dziesiątkę”.

Puch – naturalny czy syntetyczny?

Bez względu na to, czy wybór padnie na puch naturalny, czy syntetyczny, oba rodzaje mogą zapewnić wysoką termikę kurtki. Zimowe kurtki męskie wypełnione puchem, w zależności od parametrów, lepiej lub gorzej trzymają ciepło. W wypadku puchu naturalnego, parametry wypełnienia powinny składać się w 70% z puchu i w 30% z pierza.

Warto jednak pamiętać o jednym zasadniczym problemie: puch nie lubi wilgoci. Mokry puch nie zapewni nawet minimalnego odczucia ciepła. Inaczej sprawa wygląda w kwestii syntetycznego ocieplenia. Tutaj, w przypadku mokrego puchu, jego izolacyjność spada o 50%, A najlepsze włókna izolacyjne tracą jedynie kilka procent z poziomu izolacji. Wybierając puchową kurtkę męską warto zdecydować się na wypełnienie syntetyczne, które jest o wiele bardziej niezawodną alternatywą.

Jedna kurtka – 3 pory roku. To możliwe!

Tak zwane kurtki trzy w jednym stanowią najbardziej uniwersalny wybór. Są w stanie w pełni zaspokoić podstawowe potrzeby użytkownika. W przypadku tego rodzaju kurtki, zewnętrzna warstwa wykonana jest z nieprzemakalnej, a jednocześnie oddychającej membrany, wewnętrzną warstwę stanowi najczęściej polar, który pełni rolę ocieplacza, a także istnieje możliwość jego odpięcia podczas ciepłych dni. O tym, ile powinna kosztować solida kurtka męska przeczytasz we wpisie na stronie rmfmaxxx.pl.

Jednak w wypadku bardzo niskich temperatur, kurtka tego typu może okazać się zbyt lekka, o czym warto pamiętać. Decydując się na zakup kurtki 3w1 warto zdecydować się na model wyposażony w pikowaną wpinkę wypełnioną puchem, która niejednokrotnie może być też samodzielną kurtką.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły