Meble ogrodowe na lato i na lata

Spis treści

Wybierając meble ogrodowe, zwracamy uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest wygoda wypoczywania i ogólnie przebywania na świeżym powietrzu. Jeśli zaś mowa o wygodzie, to pamiętać należy także o samej pracy włożonej w dbanie o meble. Najlepiej gdy jest ona wręcz sprowadzona do zera. Gdy meble okazują się niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości. Kiedy nie brudzą się zbytnio i nie niszczą, mimo że stoją cały czas na zewnątrz i wystawione są na działanie różnych warunków pogodowych. Jakie meble spełniają takie kryterium użyteczności, maksymalnego komfortu i przy tym świetnie wyglądają w każdej aranżacji?

W stronę solidnych i wytrzymałych mebli ogrodowych

Nowoczesne technologie zdecydowanie ułatwiają nam życie codzienne. Dotyczy to również mebli ogrodowych, które stają się coraz bardziej wytrzymałe na deszcz, śnieg, promienie UV, na wszelkie odkształcenia, zabrudzenia. Przykładem takich użytecznych i praktycznych przedmiotów są meble w wersji technorattanowej. Można z powodzeniem zostawić je na zewnątrz przez cały rok, gdyż charakteryzują się wyjątkową odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Rewelacyjnym odkryciem dla każdej strefy ogrodowego relaksu okażą się też poduszki z poszewkami z poliestru impregnowanego teflonem, po których woda po prostu spływa. Wybierając fotele czy sofy z poduszkami siedziskowymi i oparciowymi, warto też zwrócić uwagę na grubość i gęstość pianki tapicerskiej.

Pokrowce dopasowane do mebli ogrodowych

Jeśli zależy nam na dodatkowej ochronie mebli zewnętrznych poza sezonem, wówczas warto rozważyć zakup specjalnych pokrowców. Bardzo łatwych do zakładania i zdejmowania. Pokrowce wykonane z dobrego materiału plandekowego, dopasowane do mebla bądź do zestawu, to rozwiązanie, które doceni każdy perfekcjonista ogrodu.

meble ogrodowe Garden Space

Redakcja

Powiązane artykuły