Microsoft Surface Laptop – technologiczny hit tego roku!

Microsoft Surface Laptop - technologiczny hit tego roku!

Spis treści

Jeśli ktokolwiek z Was marzył o ultralekkim, cienkim niczym kartka papieru i wyjątkowo designerskim sprzęcie, to wart przedstawienia jest Surface Laptop, który wkrótce zawojuje rynek technologii na świecie.

Wszelkie elementy tego małego arcydzieła zostały dopracowane z największą precyzją i nie mam najmniejszej wątpliwości co do tego, że najnowsze dziecko firmy Microsoft podbije także Wasze serca.

Design ponad wszystko

Nie tylko parametry komputera odgrywają dużą rolę, podczas wyboru laptopa, lecz także ciekawy design, który ułatwia codzienną pracę, ale i wyzwala miłe skojarzenia i wpływa na kreatywność. Takim właśnie sprzętem może okazać się w 2017 roku nowy produkt firmy Microsoft – Surface Laptop. Marka podjęła właśnie walkę o wiernych fanów designu kreowanego przez firmę Apple, oferując im niezwykle lekki, wygodny w użytkowaniu i gustowny notebook. Choć produkt jeszcze nie został wprowadzony na rynek, już wzbudza ogromne zainteresowanie, przede wszystkim ze względu na zastosowanie ciekawych materiałów oraz stylowej kolorystyki.

Laptop będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: złoto (Graphite Gold), platyna (Platinium), burgund (Burgundy) oraz niebieski (Cobalt Blue). Najciekawiej prezentuje się notebook w odcieniu burgundu, niestety na rynek polski zostanie wprowadzona na początek wyłącznie wersja platynowa. Dużym atutem produktu Surface Laptop jest pokrycie materiałem Alcantara. Już spieszę z wyjaśnieniem! Alcantara to miękka, a jednocześnie trwała tkanina, bardzo wygodna podczas czyszczenia sprzętu, a przy tym zapewniająca komfort pisania. Producenci zdecydowali się na pokrycie Alcantarą wnętrze podstawy laptopa, jak również klawiaturę. To z kolei gwarantuje nie tylko usprawnienie pracy, lecz także zapewnia piorunujący efekt wizualny.

Microsoft Surface – promocje i kody rabatowe do Microsoft

Głośniki pod klawiaturą!

Jedną z ciekawszych funkcjonalności, jaką zapewnia nam Microsoft przy okazji wprowadzenia na rynek Surface Laptop, jest zamontowanie wysokiej generacji głośników pod klawiaturą. Dzięki temu zabiegowi, producent uzyskał wrażenie wydobywania się muzyki niemal spod naszych palców. Każdy z nas może przez moment poczuć się niczym wirtuoz! Powala czystość dźwięku, jak również delikatne wibracje, które są uwydatniane przy niższych częstotliwościach. Moją uwagę przykuł także rozmiar wyświetlacza PixelSence, który jest obecnie najcieńszym ekranem w laptopie dostępnym na rynku technologicznym. Rozdzielczość ekranu to 2256 x 1504 (201 PPI), co jak zapewnia producent, odpowiada za optymalne nasycenie kolorów i bardzo dobrą jakość wyświetlanych obrazów.

Ułatwieniem podczas pracy jest także nachylenie klawiatury pod odpowiednim kątem, co niweluje problem obolałych nadgarstków. Myślę, że Surface Laptop to idealne narzędzie pracy nie tylko dla fanów designerskiej technologii, lecz także grafików, czy developerów. Odpowiada za to procesor Intel Core i5 i oraz i7, a domyślnym systemem operacyjnym jest Windows 10S, który będzie można zamienić za darmo na Windows 10 Pro do końca tego roku. Surface Laptop zapowiada się bardzo dobrze i jeśli nie myli mnie intuicja, szybko zyska popularność i stanie się konkurencją dla McBooka.

Redakcja

Powiązane artykuły