Mio Spirit 2016 – Twoja nawigacja w aucie

Mio Spirit 2016 - Twoja nawigacja w aucie

Spis treści

Każdy, kto wybiera się w długie bądź krótkie podróże, a nawet tylko wykorzystuje auto na co dzień, chociażby do pracy, powinien zainteresować się nawigacją samochodową. Ułatwia ona życie, prowadząc nas do celu podróży, bądź także wspierając nas w codziennych wojażach przez „miejską dżunglę”, przykładowo poprzez omijanie najbardziej natężonych ulic.

Mio Spirit

Mio Spirit 2016 - Twoja nawigacja w aucie
fot. mio.com / Mio Spirit 2016 – Twoja nawigacja w aucie

Nawigacja samochodowa jest czymś coraz bardziej powszechnym wśród kierowców. To ona umożliwia zaoszczędzić czas poprzez wybór najszybszej bądź rzadko używanej przez innych kierowców trasy. Jednakże nie każda nawigacja dobrze spełnia swoją rolę. Wzięliśmy pod lupę nową serię nawigacji Mio Spirit 20816, by sprawdzić, co ma nam do zaoferowania.

Trzej bracia

Seria składa się z trzech modeli: Mio Spirit 8500 LM, Mio Spirit 8670 LM i Mio Spirit 8670 LM Truck. Każda z nich jest przeznaczona dla różnego typu klientów. W szczególności Mio Spirit 8670 LM Truck, który wykorzysta pełnię swych możliwości dla osób prowadzących pojazdy wielkogabarytowe. Wprowadzenie wagi, długości, czy wysokości pojazdu pozwala systemowi prowadzić kierowcę drogami dostosowanymi do jego pojazdu. Pozostałe dwa modele mają także dostępny ten tryb po jego zakupie.

W stosunku do poprzedniej, czwartej generacji serii, udoskonalono wygląd i zwiększono wielkość dotykowego ekranu do 6,2 cali i ma on teraz rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Wprowadzenie takiego rozwiązania na pewno zwiększyło komfort użytkowania nawigacji. Jednakże nie wpłynęło to negatywnie na gabaryty, gdyż seria może poszczycić się wymiarami 173,1x105x17,7 mm i wagą 275g.

Przydatne wyposażenie

Każdy z modeli posiada dożywotnią aktualizację, która dotyczy 44 map krajów Europy autorstwa firmy TeleAtlas, a także bazy fotoradarów, zatem podróż będzie mogła minąć bez dodatkowych, nieprzyjemnych kosztów. Osoby, które dużo podróżują po Europie, powinny być zadowolone. Koniec z aktualizowaniem map, za które trzeba ponownie płacić!

Dla tych, którzy zabiorą się ze swoimi autami o wiele dalej, poza granice Europy, przewidziano przydatną usługę wypożyczenia interesujących nas map na 3,7, bądź 30 dni, jednocześnie sporo oszczędzając na takiej transakcji.

Korki? Nie tym razem

Kto nie chciałby bezproblemowo dostać się z punktu A do punktu B, omijając korki oraz inne utrudnienia na drodze? Z systemem TMC jest to teraz możliwe. Poprzez fale FM nawigacja zbiera aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu, urządzenie wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. Użytkownik sam może zadecydować czy uwzględnić zmiany w przebiegu trasy, czy też podążać pierwotnie wybranym kursem. Dla spieszących się osób jest to bardzo przydatne i wygodne rozwiązanie. Od dziś możesz drastycznie zmniejszyć szansę spóźnienia się do pracy bądź … na randkę 😉

Jedź mądrze

Wszystkie nawigacje Spirit 2016 zostały wyposażone w usługę Smart Routes, czyli 3 w 1. Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy oraz LearnMe Pro. Inteligentne wyznaczanie trasy pokazuje drogi, uwzględniając dane historyczne zebrane od milionów kierowców, które dotyczą rzeczywistego natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Od teraz możesz wygodnie podejrzeć alternatywne trasy na mapie oraz wybrać spośród kilku propozycji: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Jeśli uważasz, że Twój styl jazdy jest wyjątkowy, to przygotuj się na funkcję LearnMe Pro, która sprawi, że nawigacja dopasuje trasę do Twojego stylu jazdy.

Bez dotykania

Jeżeli konieczność dotykania ekranu nawigacji podczas jazdy jest dla Ciebie niewygodna, możesz od dziś o tym zapomnieć. Modele Mio Spirit 8670 LM i Spirit 8670 LM Truck zostały wyposażone w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Oba urządzenia posiadają także funkcję przyjmowania komend głosowych od użytkownika. Wybieranie punktów docelowych (w tym nazw ulic) nie było nigdy prostsze, i to bez dotykania 😉

Lubimy dodatki

Nowa seria nawigacja posiada także dodatkowe funkcje, jak:

  • asystent pasa ruchu i parkowania,
  • trójwymiarowy podgląd skrzyżowań,
  • dostęp do ulubionych lokalizacji,
  • planowanie podróży poprzez punkty pośrednie

Ty także możesz to mieć

Wszystkie nawigacje z serii Spirit 2016 są już dostępne, m.in. w sieci X-KOM, która ma wyłączność na flagowy model – Spirit 8500. Ceny kształtują się tam na dobrym poziomie – od 699zł do 899 zł. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach są dostępne na stronie producenta www.mio.com/pl.

Zatem drogi Kierowco, jeśli miałeś problem z dotychczasową nawigacją bądź potrzebujesz wybrać coś, co spełni Twoje potrzeby, nie musisz już się dłużej zastanawiać 🙂

Redakcja

Powiązane artykuły