Moda dla mężczyzn w ujęciu Kowalskiego

Moda męska

Spis treści

Zdecydowany, pewny siebie maczo, który wie, czego chce i osiąga swój cel. Warto by był także postawny i mógł się pochwalić wyrzeźbionym ciałem. Tak prezentuje się mężczyzna idealny we współczesnych mediach. Schodząc na ziemię, przyjrzyjmy się wizerunkowi „przeciętnego” faceta i tego, czym się kieruje wybierając ubrania. Okazuje się, że tutaj ta pewność wyboru nieco zanika.

Chociaż niewielu przedstawicieli tzw. brzydkiej płci się do tego przyzna, przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. I mimo że nie wygląda jak amant z okładki, to stara się wyglądać schludnie i nadążać za trendami. Często – podobnie jak kobieta – ma problem z wyborem ciuchów. Sprawdźmy, co rządzi w męskim świecie mody i czym kierują się panowie przy wyborze garderoby.

Moda dla mężczyzn – klasyka zawsze na topie

Klasyka w modzie dla panów, podobnie jak dedykowanej kobietom jest stała i niezmienna. Zawsze była, jest i będzie na topie. Podobnie jak nie każda pani goni na ślepo za trendami, tak też mężczyźni w większości także się wpisują w taką tendencję. Z myślą o nich cały czas tworzone są uniwersalne elementy ubioru, które mimo upływu lat, cały czas wpisują się w kanon „tych, w których dobrze się wygląda”.

Przykładem klasycznego uniwersalnego looku może być skórzana kurtka, ale nie tylko. Nie bez znaczenia pozostają także podkoszulki, sweterki czy koszule. Mowa głównie o białych.

Jaka jest moda męska
Pinterest

Moda dla mężczyzn – dodatki mają znaczenie

Dodatki wśród mężczyzn cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i stanowią tym samym nierozłączny element stylizacji. Mowa zarówno o klasycznym pasku, jak i bransoletce czy czapce baseballowej. Faceci to gadżeciarze, więc często decydują się też na różnego rodzaju designerskie zegarki czy modne plecaki.

Nie bez znaczenia pozostają także buty. Coraz więcej panów ulega w tym temacie modzie zamieniając wygodne szmaciaki czy adidasy np. na mokasyny czy sztyblety. Nie bez powodu więc męskie działy z obuwiem są w dużej części sklepów sukcesywnie powiększane.

Moda męska, podobnie jak faceci ewoluuje. Wiele trendów pozostaje niezmiennych, ale równe dużo przybywa. Analogicznie męska świadomość modowa ulega zmianie. Garderoba mężczyzny to już nie tylko starte dżinsy i bluza…

fot. Pinterest

Redakcja

Powiązane artykuły