Naturalna pewność siebie – recenzja książki

Naturalna pewność siebie - recenzja książki

Spis treści

Naturalna pewność siebie

Niektórzy uważają, że pewność siebie jest czymś, z czym człowiek rodzi się. Inni, że to taka sama umiejętność jak jazda rowerem. Powszechnie uważa się, że osoby pewne siebie mają łatwiej w życiu i osiągają sukcesy. Jak to wygląda w rzeczywistości oraz wiele innych aspektów tego tematu możesz poznać dzięki najnowszej książce Tomasza Marca.

Widząc tytuł „Naturalna pewność siebie”, pierwsze co może przyjść na myśl to: „Czy jestem pewną siebie osobą”? Jeżeli masz choć 1% wątpliwości albo nie czujesz się w 100% w każdej sytuacji pewny siebie (a kto się czuje?), uważam, że to książka dla Ciebie.

Naturalna pewność siebie - recenzja książki
Źródło: pixabay.com

Pierwsze, co rzuca się w oczy to tytuły rozdziałów i podrozdziałów, które w pewnej części są najczęściej zadawanymi pytaniami przez początkujące osoby, które chciałyby wiedzieć, czy da się poprawić ich pewność siebie. A odpowiedzi w nich zawarte są na tyle rozbudowane, że nikt nie powinien mieć w stosunku do nich wątpliwości.

Autor od początku pokazuje nam wagę bycia pewnym siebie i na własnym przykładzie zaznacza, że jest duża różnica między tzw. sztuczną, a naturalną pewnością siebie. Rozkłada te dwa terminy na czynniki pierwsze, ukazując również ich podłoże psychologiczne. Także obala mity dotyczące nieśmiałości i pewności siebie, którymi nasiąkło społeczeństwo, krzywdząc niejednokrotnie nieświadome nieprawdziwości tych definicji osoby.

>> Sprawdź dział Samorozwój

Książka napisana została językiem prostym i przystępnym. Autor nie sili się na bycie alfą i omegą w kwestii pewności siebie, co sam też podkreśla, chociażby poprzez jeden z podrozdziałów „Wiem, że nic nie wiem”. Odniosłem wrażenie, jakbym czytał pozycję napisaną od kumpla dla kumpla. Dzięki temu też porady, mimo że niektóre występujące w większości podobnych książek, były skierowane bezpośrednio do mnie z intencją prawdziwej pomocy. Jego podejście miałem też okazję odczuć na żywo podczas kilku szkoleń. Mimo że na początku można mieć dziwne odczucie, jakby ta osoba prowadząca seminarium była lepsza, kimś w rodzaju nadczłowieka, Tomek szybko burzy, podobnie jak w książce, takie sztuczne bariery, by w jego pobliżu każdy czuł się swobodnie. Naturalna pewność siebie

Sam temat pewności siebie jest bardzo rozległy i trudny do przekazania w jednej książce. Jest ona swojego rodzaju wstępem do budowania naturalnej pewności siebie okraszonej przydatnymi poradami oraz swoistymi ćwiczeniami, które na pewno przyczynią się do rozpoczęcia tworzenia tej umiejętności albo jej rozwijania. Wadą jest to, że jak już zaczniesz poznawać kolejne elementy układanki, przygoda kończy się bardzo szybko. Chociaż trudno w jednej pozycji zawrzeć całość wiedzy, jaką ma autor na ten temat. Wtedy ta książka musiałaby mieć pewnie z kilka tysięcy stron, z drugiej strony mało komu chciałoby się czytać takie tomiszcze. Nie obraziłbym się też, gdyby zawarto więcej różnego rodzaju ćwiczeń pomocnych w budowie swej pewności siebie oraz pracy wewnętrznej. Pomimo tego, szczerze polecam „Naturalną pewność siebie” każdemu 🙂

Po książkę zapraszamy do naszego sklepu 🙂 Naturalna pewność siebie

Tomasz Marzec – jest prawdopodobnie najlepszym ekspertem w zakresie pewności siebie i swobodnych relacji oraz cenionym specjalistą rozwoju osobistego. Poprzez swoje książki, szkolenia, warsztaty, coachingi oraz materiały wideo co roku pomaga tysiącom mężczyzn i kobiet w osiąganiu lepszych rezultatów na polu prywatnym i zawodowym. Klienci cenią go przede wszystkim za przyjazne, skuteczne, praktyczne i kompleksowe podejście, które gwarantuje szybkie rezultaty.

Naturalna pewność siebie

Redakcja

Powiązane artykuły