Nauka zachowań prospołecznych, czyli co daje dzieciom zabawa domkiem dla lalek?

dom dla lalek

Spis treści

Domy dla lalek to zabawka z wieloletnią tradycją, która jednocześnie uczy naszego dziecka prospołecznych zachowań. Dzięki nim możemy wyjaśnić mu, dlaczego obowiązki domowe są ważne i w jaki sposób funkcjonuje rodzina. Jaki jednak drewniany domek dla lalek z wyposażeniem wybrać?

Drewniany domek dla lalek z mebelkami

Co prawda nawet duże domki dla lalek to zabawki, które możemy wykonać samodzielnie. Nie da się jednak ukryć, że to poza zasięgiem wielu z nas. Szczególnie trudne do wykonania może okazać się niewielkie wyposażenie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zakupie drewnianego domku dla lalek z mebelkami.

Edukacja przez zabawę z domem dla lalek

Drewniany domek dla lalek z wyposażeniem to naprawdę dobry sposób na zabawę z własnym dzieckiem. Znajdź odrobinę czasu i pobaw się nim wraz ze swoją pociechą. Zaproponuj, aby pokazało swój wymarzony plan dnia, a potem zaproponuj swój, wyjaśniając prostymi słowami, dlaczego np. warto myć zęby przed snem albo czemu tak ważne jest zachowanie czystości. Dzięki temu w przyjemny dla dziecka sposób poruszysz istotne tematy.

Ile kosztuje duży domek dla lalek?

Często największym marzeniem dzieci jest naprawdę duży domek. Wielkość łączy się jednak z ceną i zakup takiej zabawki będzie małą inwestycją. Naprawdę duże domki dla lalek to koszt około pięciuset złotych. Jeśli jednak chcemy, możemy kupić mniejszą i bardziej budżetową zabawkę. W takiej jednak sytuacji zwróćmy szczególną uwagę na to, aby pomieszczenia w domku pozwalały na kreatywną zabawę. Dobrym pomysłem może okazać się też zakup zabawki, która spełnia jednocześnie dwie funkcje i np. jest kuchenką do gotowania od strony frontu domku.

Jakie elementy poza mebelkami?

Dziś mebelki to nie wszystko! Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie domek ma ciekawe dodatkowe elementy. Być może garaż albo ogródek? Winda to też intrygujące rozwiązanie. Jeśli nie zależy Ci na tym, aby domy dla lalek były w pełni drewniane pomyśl nad oświetleniem LED. Wybierając zabawkę, sprawdź wszystkie szufladki, przejścia i inne otwierane elementy. To one sprawiają najwięcej frajdy z zabawy. Ciekawe propozycje wyposażenia drewnianych domków dla lalek znajdziesz w Dollo.pl.

Czemu akurat drewno?

To nie tylko ekologia. Drewniany domek dla lalek z wyposażeniem to też gwarancja trwałości. Są one bardziej solidne od swoich plastikowych odpowiedników. Są jednak od nich znacznie droższe, dlatego musimy przygotować się na większą inwestycję. Jeśli jednak Twoja pociecha znudzi się taką zabawką i będziesz chciał ją wymienić łatwiej będzie odsprzedać drewniany domek dla lalek z mebelkami, niż zwyczajny plastikowy. Dodatkowo prawdopodobnie wytrzyma on dłużej i nawet jeśli przez kilka lat postoi nieużywany wystarczy go odświeżyć i znów będzie wyglądał jak nowy!

Dobierz rozmiar domku do lalki!

Zwróć uwagę na to, jakimi lalkami Twoje dziecko bawi się najchętniej. Jeśli są to niewielkie zabawki – zakup właśnie taki dodatek do tej zabawy. Jeśli jednak preferuje np. Barbie, warto pomyśleć nad tym, czy duże domki dla lalek nie sprawdzą się w Waszym przypadku lepiej. Porozmawiaj o tym z dzieckiem i sprawdź, ile w pokoju Twojej pociechy jest miejsca. Jeśli chcesz trochę go zaoszczędzić, możesz zakupić domek otwierany, który poza czasem zabawy będzie zajmował znacznie mniejszą przestrzeń.

Pozwól dziecku narysować domy dla lalek!

Nie wiesz dalej, jaki model wybrać? Pobaw się ze swoją pociechą. Niech narysuje na kartce wymarzone zabawki, w tym domek dla lalek drewniany. Dzięki temu będziesz mieć pogląd na to, o czym dokładnie akurat marzy Twoje dziecko. Może też o nim opowiedzieć i wymyślić związaną z nim historię. To na pewno rozbudzi jego kreatywność i chęć do zabawy.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły