Ociepla się? Czas przygotować asortyment do pierwszego spotkania przy grillu!

Spis treści

Powietrze już pachnie wiosną, a nasze kubki smakowe wyczuwają woń pierwszego wiosennego grilla. Ani się obejrzymy, będzie go czyścić po zimowym przechowywaniu. Wybierzemy się na zakupy spożywcze. Mając kupione kiełbaski, mięso, warzywa i inne dodatki, pozostaje nam wybrać artykuły, bez których spotkanie przy grillu nie może się obyć!

Impreza ze znajomymi, ale bez zbędnego bałaganu

Nie da się nie ubrudzić przygotowując grilla. Tłuste plamy, ślady po węglu, rozlane kolorowe napoje. Cierpią na tym nie tylko nasze meble ogrodowe, ale i ubrania, które nosimy. Zwykle jesteśmy na to przygotowani, dlatego decydujemy się na ubiór, którego w razie czego nie będzie nam szkoda. Na stole pełnym przekąsek i talerzyków oraz sztućców, nie może jednak zabraknąć serwetek. Zawsze łatwiej rozłożyć nawet papierową serwetkę na kolanach i zapobiec walce z uciążliwymi plamami. Chłonne serwetki mogą również nadać się do zebrania rozlanych płynów, choć lepiej w tym celu sięgnąć po wygodne ręczniki papierowe.

Największy bałagan powodują jednak brudne naczynia i sztućce. Nie wspominając o tym, że o potłuczenie, wyszczerbienie lub innego rodzaju uszkodzenia naczyń, niestety łatwo. Dużo zmywania, dla gości zaś mało wygody, gdy muszą zmagać się z ciężkimi talerzami, a chcą postać przy grillu i poplotkować. Zamiast tego warto nabyć naczynia jednorazowe. Posiada je w swojej ofercie hurtownia Opakowania24.eu. Są lekkie, poręczne i z powodzeniem nadają się zarówno do podawania potraw ciepłych, o konsystencji płynnej, jak i lekkich, zimnych przekąsek. Po imprezie wystarczy je wyrzucić i po kłopocie.

O ekologię wcale nie trzeba się martwić. Wysokiej jakości plastik to nie tylko ten, który został dopuszczony do użytku wraz z produktami spożywczymi. Obecnie można go wykorzystać do recyklingu. Pod tym względem jeszcze lepiej sprawdzają się naczynia papierowe. Ten materiał szybko się rozkłada, a dla środowiska jest bezpieczny.

Worki na śmieci

Dla sprawnego sprzątania, ale i zachowania porządku w ogrodzie, nie można zapominać o workach na śmieci. Sprawdzą się te o dużej pojemności, ponieważ po imprezie pozostaje sporo artykułów jednorazowych, torebek i opakowań po produktach spożywczych, a także resztek jedzenia. Worek powinien być mocny i wytrzymały, by się nie przerwał. Jeśli posiada uszy lub taśmę ściągającą, jego zawiązanie będzie jeszcze łatwiejsze.

Do ogrodu najlepiej wybierać worki czarne, ponieważ są one przeznaczone do zbierania odpadów zmieszanych. Resztki jedzenia, produkty, które nie nadają się do wyrzucenia do pojemników służących segregacji, powinny znaleźć w nich swoje miejsce. W czarne worki można również zebrać popiół, gdy zostanie już wystudzony.

Pomyślmy już teraz o zakupie artykułów, które przydadzą się podczas przygotowania imprezy z grillem na pierwszym planie. Dzięki temu uporamy się z przyrządzaniem potraw, grillowaniem i późniejszym sprzątaniem, znacznie szybciej, a czas przeznaczony na spotkanie będzie czystą przyjemnością.

Redakcja

Powiązane artykuły