Ogród, w którym znajdzie się miejsce dla zastosowania folii stretchowej

Spis treści

Folię stretch kojarzymy głównie jako materiał do pakowania, zabezpieczania produktów na czas wysyłki. Rzeczywiście, swoje miejsce znajduje głównie w branży opakowaniowej i transportowej, lecz ze względu na posiadane właściwości, możliwości zastosowania jest znacznie więcej. Elastyczną i wytrzymałą folię stretchową warto wykorzystać… we własnym ogrodzie. W jaki sposób?

Zabezpieczenie mebli ogrodowych

Sezon zimowy praktycznie dobiegł już końca. Nie możemy doczekać się nadejścia ciepłych dni, które pozwolą na przygotowanie pierwszego, wiosennego grilla. Pomału zaczynamy porządkować działki i przydomowe, zielone tereny. Wyciągamy z garażów, piwnic, strychów i specjalnych pomieszczeń meble ogrodowe, które w zimie były tam przechowywane. Co się okazuje? Że są one zabrudzone, nierzadko uszkodzone, a niektórych plam nie da się pozbyć.

Powyższej sytuacji można było uniknąć stosując właściwe zabezpieczenie. Teraz jest już za późno, pozostaje kupić nowy komplet lub naprawić stary, ale od razu warto pomyśleć o tym, co zrobić, by z końcem lata właściwie zabezpieczyć meble do ogrodu. Z pewnością przyda się folia stretch, którą można znaleźć pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, tym bardziej że jej właściwości pozwalają nie tylko na stosowanie w formie materiału ochronnego.

Elastyczna folia stretch jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Przy tym oferuje trwałość. Nie poddaje się uszkodzeniom mechanicznym. Choć jest cienka, to nie tak łatwo ją rozerwać czy przerwać, a to sprawia, że staje się pożądanym artykułem. Sprawdźmy, do czego jeszcze przyda się w ogrodzie.

Mini szklarnie i wymarzone hodowle

Stretchowa folia przepuszcza promienie UV, a to sprawia, że nadaje się do wykonania tuneli ogrodniczych, w których hodowane są rośliny. Folia może być wykorzystana jako element okrywający korpus takiego tunelu. Dochodzące do wnętrza światło słoneczne i promieniowanie, wpływają na podwyższenie temperatury wewnątrz, a to sprzyja przyspieszonemu wzrostowi roślin.

Zarówno przezroczysta, jak i dwukolorowa folia stretch nadaje się do okrywania tuneli z sadzonkami. Dwukolorowa, to z jednej strony barwa biała, która odbija promienie słoneczne. Takie warunki są idealne do hodowania niektórych gatunków grzybów. Jest to efektywniejszy i tańszy sposób na uprawę, niż stosowanie klasycznej folii ogrodowej.

Na uwagę zasługuje w tym wypadku duża rozciągliwość folii stretchowej, która sprawia, że staje się ona maksymalnie wydajna, a jej użytkowanie pośród zielonej przestrzeni jest niezwykle proste.

Wiele roślin ozdobnych wymaga zachowania odpowiednich warunków, by faktycznie zdobiły zieloną przestrzeń. Stosując ciemną folię stretch można cieniować i regulować procesy wegetacyjne, jednocześnie chroniąc przed tymi warunkami atmosferycznymi, które niekorzystnie wpływają na hodowle.

W ogrodzie, praktycznie o każdej porze roku mamy wiele pracy. Możemy ją sobie ułatwić stosując folię stretch – wpływając na efektywniejszą hodowlę i szybciej, a przede wszystkim skuteczniej zabezpieczając meble ogrodowe i inne elementy naturalnej aranżacji.

Redakcja

Powiązane artykuły