Polskie czytniki książek inkBOOK otrzymały nagrodę Red Dot 2017

inkbook

Spis treści

Red Dot należy do najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Otrzymują ją wyłącznie najlepsze marki i produkty. W tym roku wśród laureatów znalazły się polskie czytniki książek elektronicznych inkBOOK.

Polskie marki w konkursie Red Dot

Wszystko zaczęło się w 1955 roku. To właśnie wtedy przyznano pierwsze nagrody w zakresie wyróżnień Red Dok, czyli międzynarodowego konkursu projektowego w kategoriach: produkt, koncept oraz komunikacja. W 2004 dołączyła do nich kategoria elektroniki użytkowej. W dotychczasowych edycjach wydarzenia nagrodą mogły pochwalić się jedynie trzy rodzime marki. I tak w roku 2014 przyznano ją polskiej kasie fiskalnej Elzab K10 za jej kompaktowe rozmiary oraz dotykowy ekran, który służy do nawigacji po jej systemie. Rok później otrzymała ją seria inteligentnego sprzętu AGD Amica IN, a 2016 r. należał do firmy UMC Poland produkującej telewizory Sharp.

Red Dot 2017

W tym roku jury Red Dot zwróciło uwagę na innowacyjność oraz wzornictwo czytników e-booków inkBOOK. Nagrodziło modele inkBOOK Prime i inkBOOK Classic 2. Ich projekt powstał w Polsce we współpracy z wrocławskim studiem projektowym ID Design. Interfejs graficzny ich oprogramowania bazuje na systemie Android, zaś jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo możliwości nagrodzonych inkBOOKów mogą zostać zwiększone z pomocą instalacji dodatkowych aplikacji.

Red Dot Award – wyróżnione produkty na prestiżowej wystawie

Produkty, które są wyróżnione w konkursie Red Dot przez pięć tygodni będą prezentowane na największej światowej wystawie związanej ze współczesnym wzornictwem „Design on Stage” zorganizowanej w Red Dot Design w Essen. To nie koniec. Opublikowano także ich zdjęcia w katalogu Red Dot Design Yearbook, w aplikacji Red Dot App i na platformie projektowej Red Dot 21. W tym roku nagrody zostaną rozdane 3 lipca 2017 r. w Essen.

fot. główne: mat. prasowe

Redakcja

Powiązane artykuły