Poznań – miasto wielu możliwości

rozwoj miasta

Spis treści

Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania nigdy nie należy do najprostszych, ale z pewnością można ją uznać za słuszną. Szersze perspektywy zatrudnienia i wizja zamieszkania w dobrze prosperującym mieście to argumenty, które zawsze przeważają nad trudem związanym z pakowaniem dorobku swojego życia. Jak na tle tej decyzji wygląda Poznań?

Względnie tanie nieruchomości

Oferta mieszkań od deweloperów jest w Poznaniu całkiem bogata. Oznacza to spory wybór dla kupujących, którzy mają swobodę w wyznaczaniu lokalizacji, standardu oraz powierzchni swojego M. Za nowe mieszkania w Poznaniu trzeba zapłacić nawet kilkaset mniej niż w innych dużych miastach, np. we Wrocławiu czy w Warszawie.

rozwoj miasta

Dużo ofert pracy

Strach przed przeprowadzką do dużego miasta można skutecznie obniżyć wiadomością o poznańskim rynku pracy. To miasto charakteryzuje się najniższym stopniem bezrobocia, a procent propozycji pracy nieustannie wzrasta. Przeglądając więc nowe mieszkania w Poznaniu, warto mieć na uwadze fakt, że nie będzie większych problemów ze zdobyciem kredytu hipotecznego oraz z jego spłatą.

Nie tylko pracą człowiek żyje

Poznań uznawany jest za prężnie rozwijający się ośrodek kulturalny. Nie brakuje tu rozrywek, którym można poddać się po godzinach pracy. Mieszkańcy mają do wyboru wiele teatrów, opery, muzea i kina, a także ciekawe wernisaże i wystawy organizowane przez cały rok. W Poznaniu regularnie odbywa się Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego, do którego eliminacje odbywają się aż na trzech kontynentach.

Wieczory również bogate są w atrakcje. Zarówno w ścisłym centrum, jak i na przedmieściach zlokalizowane są liczne kluby i dyskoteki, w których można bawić się przy modnej muzyce.

Na uwagę zasługują też ciekawe obiekty sportowe, spośród których najpopularniejszy to Termy Maltańskie. Znajduje się tam Park Wody, a także sztuczna góra, z której szczytu można zjeżdżać na nartach.

Miasto studenckie

Do Poznania każdego roku przyjeżdżają studenci, by rozpocząć swoją ścieżkę edukacyjną na jednej z wielu uczelni. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego czy Politechnika Poznańska kształcą co roku doskonałych specjalistów. Absolwenci często decydują się pozostać na miejscu, by rozpocząć pracę, założyć rodzinę i kupować nowe mieszkania w Poznaniu.

Godne zarobki

Wynagrodzenia w poznańskich przedsiębiorstwach są nieco niższe od tych oferowanych w stolicy, co nie przeszkadza w szczęśliwym i spełnionym życiu na wysokim poziomie. Ten fakt potwierdzają sami deweloperzy, których nowe mieszkania w Poznaniu sprzedają się w zaskakującym tempie. Równie dobrze ma się rynek wtórny, gdzie oferty nieruchomości dostępne są na miarę możliwości każdego mieszkańca.

Jakość życia jest tu bardzo dobra. Poznań uznawany jest za bezpieczne i czyste miasto, gdzie jest wiele perspektyw rozwoju i kształcenia już od najmłodszych lat.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły