Prawo leśne – o czym mowa w praktyce?

Spis treści

Termin prawo leśne po części odnosi się również do przepisów regulujących ochronę środowiska. Przepisy znajdują się w Ustawie o lasach z dnia 28 września 1991. Przeciętny obywatel nie wie, jak interpretować przepisy, więc w przypadku prawnych konfliktów przyda się prawnik do spraw leśnych. Pomoc prawnika oczywiście jest niezbędna, ale warto wiedzieć, jak wygląda w praktyce prawo leśne.

Prawnik od spraw leśnych zna regulacja ustawy o lasach

Wspomniany akt prawny, czyli ustawa o lasach z dnia 28 września 1991 roku reguluje zachowania, powiększanie i ochronę gospodarki leśnej w naszym kraju. Zawiłość przepisów sprawia, że zawsze przyda się kancelaria prawna od spraw leśnych. Ustawa również wskazuje na możliwe sankcje wynikające z naruszenia prawa polskiego i unijnego.

W ramach prawa leśnego ukształtowała się również definicja, czym jest las. Okazuje się, że według prawa to grunt zwartej powierzchni wynoszącej minimum 0,10 ha. Warto nadmienić, że ważnym warunkiem jest tutaj pojawienie się specyficznej roślinności.

W zakresie roślinności mowa tutaj o krzewach, drzewach i runie leśnym. Prawnik do spraw leśnych pomoże w przypadku naruszenia prawa, którym są objęte lasy państwowe czy na przykład niewłaściwej postawie w przypadku produkcji leśnej.

Kancelaria prawna od spraw leśnych a zarządzanie lasami państwowymi

Prawo leśne jest także tworzone przez Państwowe Gospodarstwo Leśne. Nad tym organem sprawuje pieczę minister środowiska. Lasy Państwowe zajmują się prowadzeniem gospodarki leśnej oraz ewidencji majątku Skarbu Państwa czy odpowiednim gospodarowaniem gruntami.

Z uwagi na to, że nie wszystkie przepisy prawa leśnego nie odnoszą się do lasów państwowych, odróżnić pewne sprawy pomoże kancelaria prawna od spraw leśnych. Jak znaleźć dobrą kancelarię?

W tym celu trzeba skorzystać z internetu, wpisując odpowiednie hasło do przeglądarki internetowej tj. prawnik lasy państwowe. Strona internetowa kancelarii z pewnością będzie prezentować cennik, zakres specjalizacji oraz referencje od klientów.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły