Spalanie kalorii podczas seksu

Spalanie kalorii podczas seksu

Spis treści

Jakie jest spalanie kalorii podczas seksu to temat często wałkowany. Został On przebadany dogłębnie przez naukowców, ale również zbudował swoje mistyczne tabu i wiele mitów, które krążą od ust do ust. Ten artykuł ma na celu uświadomienie Cię, że niestety seks nie jest, aż takim wysiłkiem, żeby widocznie schudnąć. Ale po kolei. Do faktów.

CIEKAWOSTKA OD BEMPIRE.PL

Czego się nie bada w imię nauki! Naukowcy zbadali chyba wszystko związane z seksem oraz grą wstępną. Wychodzi na to, że masturbacja wraz z orgazmem spala od 80 do 150 kalorii (zależy od trwania całego procesu), a samo całowanie około 60-70 kcl na godzinę! Jeśli chcesz trenować poprzez seks, polecamy połączyć to z całowaniem i masturbacją! Zwielokrotni to efekty 🙂

W czasie przeciętnego stosunku, w którym zazwyczaj stroną aktywną jest mężczyzna, spalamy około 80-90 kalorii. Tyle kalorii spalamy podczas gry wstępnej oraz samego stosunku (nie liczymy tutaj szczytowania!). Według jakichś tam naukowców z Uniwersytetu Quebec w Kanadzie, strona aktywna spala około 4,2 kalorii na minutę, a strona bierna tylko 3,1 kcl. Dla porównania spalanie podczas biegania jest ponad dwukrotnie większe i wynosi ok 8-9 kcl na 1 minutę biegu. Żeby spalić 1 kilogram masy ciała trzeba spalić około 7000 kalorii, co według prostej matematyki daje nam około 80-90 stosunków.

Dobra, to ile wynosi spalanie kalorii podczas seksu?

Sumując wszystko w jedno, przeciętny 10-15 minutowy seks, wraz z orgazmem pozwoli stronie aktywnej spalić około 80-100 kalorii (dobry ogier przy 30 minutach spali nawet 250 kalorii!). Warto też zaznaczyć, że przeważnie pojawia się jakaś gra wstępna z atrakcjami oralnymi, co również zwiększa spalanie.

Porównanie:

30 minutowy seks z orgazmem to około 18 minut biegu. Dużo?

Na pewno są dużo lepsze metody na zrzucenie zbędnych kalorii, ale nikt nie odmówi, że takie spalanie jest dużo przyjemniejsze niż targanie ciężarów na siłowni. Mam nadzieje, że ten artykuł Ci pomógł i będziesz mógł zabłysnąć przed partnerem wiedzą, niczym trener personalny, który wie wszystko o spalaniu kalorii 🙂 Powodzenia w trenowaniu!

Redakcja

Powiązane artykuły