Tajemnice udanych firm zostały ujawnione: czego oczekuje obecne pokolenie od swojego pracodawcy?

Spis treści

Kilka lat temu wszyscy tęsknili za nimi, teraz nimi gardzą. Chodzi o openspace, który miał gwarantować wyższą efektywność pracy swoich pracowników i lepsze relacje w miejscu pracy. Okazało się jednak, że jest odwrotnie. Więc co tak naprawdę przyczynia się do zadowolenia pracowników?

Komfortowa praca to podstawa

Chociaż czas się zmienił i programiści siedzą w pracy na fatboyach, a kreatywni zanurzają się w fotelach, większość pracowników biurowych wciąż siedzi za biurkiem. Ale nigdy nie powinni siedzieć na zwykłym krześle. Złe siedzenie niesie ze sobą problemy zdrowotne, bóle pleców, migreny i problemy z cieśnią nadgarstka. Pracownik cierpiący na ból nie będzie radosny i nie przyczyni się do stworzenia dobrej atmosfery w pracy. Gdy pracownik wykonuje siedzącą pracę w biurze, pracodawca powinien zapewnić mu krzesło biurowe wysokiej jakości. Nie da się tutaj przydzielić pracownikowi byle czego. Wygodny fotel biurowy z oparciami pleców i łokci oraz regulacją wysokości można nabyć w Ikei.

Praca obejmuje również odpoczynek

Zdecydowana większość pracodawców wolałaby, aby pracownicy pracowali w 110% przez cały czas pracy. Ale pracodawcy nastawieni na postępy wiedzą już, że presja na wydajność nie opłaca się i prowadzi jedynie do zwiększonego zmęczenia psychicznego i zmniejszenia wydajności pracy. Kiedy masz wymagającą aktywność umysłową, stresujesz układ nerwowy, który zapobiega przeciążeniu zmęczeniem i zmniejszoną wydajnością. Dlatego krótsze, mniej więcej dziesięciominutowe przerwy podczas poszczególnych zadań są odpowiednie. Z tego powodu powstają pokoje relaksacyjne, w których nie może zabraknąć Xboksa, rzutek lub piłkarzyków. Krótko mówiąc, rozrywek, które pomagają pracownikom oczyścić głowę, ale trwają kilka minut. Ponadto wspólne działania, takie jak gra w piłkarzyki, wzmacniają współpracę między członkami zespołu.

Czasami trzeba zmienić środowisko

Strefy relaksu na świeżym powietrzu to jedne z najważniejszych punktów, którymi  firmy chwalą się w reklamach rekrutacyjnych. W końcu możliwość oddychania świeżym powietrzem jest bardziej atrakcyjne niż spędzenie całego  dnia w zamkniętym biurze. Ponadto miejsca odpoczynku na świeżym powietrzu można precyzyjnie dostosować do własnych potrzeb. Dla pracowników poszukujących harmonii firma wyposaża strefę w bonsai i poduszki do medytacji, a dla zapalonego sportowca w trampolinę. Rzeczywiście, trampoliny są idealne do odreagowania w godzinach pracy. Skakanie na trampolinie rozluźnia sztywne mięśnie i poprawia nastrój oraz koordynację. Co więcej, nie zajmują zbyt wiele miejsca, dzięki czemu mogą łatwo zmieścić się na tarasie.

Chcesz zdobyć wygodne krzesła biurowe w swoim biurze, zrelaksować się przy piłkarzykach lub wskoczyć na trampolinę na lunchu? Na Twojagazetka.pl znajdziesz szeroką gamę sprzętu biurowego w bezkonkurencyjnych cenach.

Redakcja

Powiązane artykuły