Triki na płaski brzuch

Triki na płaski brzuch

Spis treści

Wiele osób ma problemy z fałdką na brzuszku. Niestety wciąganie brzucha to tylko chwilowe rozwiązanie i jeśli chcesz mieć płaski brzuch, nie obejdzie się bez treningu i diety. Jednakże mamy dla Was triki na płaski brzuch, które pomogą Ci w walce z nadmiarem tłuszczu. Pamiętaj, to tylko dodatek! Te triki bez treningu i zbilansowanej diety dużo nie pomogą!

Dodatkowe triki na płaski brzuch:

Unikaj cukru

Trening, a potem batonik. Wiele moich znajomych w taki sposób „spala” tłuszcz. Niestety cukier zawarty w tych produktach jest bardzo szkodliwy, dlatego jedz tak mało cukru jak to tylko możliwe! Czemu to tak istotne? Ponieważ mała ilość cukru utrzymuje insulinę na niskim poziomie, a to daje możliwość, żeby Twój organizm wyprodukował więcej glukagonu, który działa w takim sposób, że porusza się dookoła talii i pożera tłuszcz, żeby przekształcić go w energie. Im więcej glukagonu, tym lepiej, zatem ogranicz cukier!

Przeżuwaj każdy kęs

Prywatnie mam z tym wielki problem. Pożeram jedzenie, jakby mieliby mi zabrać talerz z posiłkiem. Jednakże nawet najbardziej płaski brzuch będzie wyglądał grubo, jeżeli dopadną nas wzdęcia. Dokładne przeżuwanie jedzenia to najlepszy sposób, żeby proces trawienia (który rozpoczyna się już w ustach) przebiegł lepiej. Pokarm powinien przypominać dziecięcą papkę, inaczej możemy mięć problem z niestrawnością i nadmierną produkcją gazów, a to łączy się z wzdęciami. Dodatkowo słyszałem kiedyś, że składniki odżywcze są lepiej przyswajalne. Takie proste, a tak dużo daje!

Jedz o magicznej godzinie

Magiczna pora to pora, którą nie można przegapić. Wtedy właśnie przyspiesza Twój metabolizm i równoważy się poziom cukru we krwi (przypominam o tym zjadaczu tłuszczu, kiedy cukru jest mniej!) Dlatego też miedzy magiczną godziną 15 a 16, koniecznie powinieneś/aś zjeść przekąskę zawierającą białko. Pamiętaj, żeby posiłki jeść co 3-4 godziny, a nie co 5-6, jak większość! To pomaga utrzymać poziom cukru na odpowiednim poziomie, co daje bardzo pozytywne efekty!

Zamień zwykłą sól na morską

Kolejny trik pomagający walczyć ze wzdętym brzuchem. Polecamy wymienić sól białą na morską, a najlepiej na himalajską. Mają one mniej sodu, a sód pozytywnie nie wpływa na nasz brzuch. Ponadto polecamy unikać większej części solonych produktów, chyba że solą himalajską. Zwykła zmiana w kuchni, a może pomóc.

Śmiej się

To najlepszy trick! Bardzo dobrym ćwiczeniem na brzuch jest śmiech! Codzienna dawka szczerego śmiechu to naturalny trening dla naszych mięśni brzucha. Łączmy przyjemne z pożytecznym 🙂

Sprawdź także dział >> ZDROWIE

Triki na płaski brzuch
fot. pixabay.com / Triki na płaski brzuch

Dużo pij

Woda, woda i jeszcze raz woda. Żadnych soków i innych fruktozowych napojów. Woda przyspiesza trawienie, poprawia krążenie krwi i limfy i jeszcze ma dużo innych pozytywnych aspektów. Pamiętaj, że kawa i czarna herbata, sprzyjają zatrzymywaniu wody w organizmie, dlatego unikaj jej.

Długi sen na lewym boku

Ciekawostka, która usłyszałem jakiś czas temu. Kiedy śpisz na prawym boku, wtedy Twój żołądek jest uciskany przez inne organy, dlatego możesz mięć wzdęcia i zgagę. Prosta rada – staraj wysypiać się więcej na lewym boku 🙂

Zobacz również :

>> 10 powodów dlaczego warto ćwiczyć samoobronę

>> Karate – dlaczego powinniśmy trenować?

Podsumowując:

Unikaj cukru, soli białej, staraj się jeść regularnie co kilka godzin, pamiętając o białkowym towarzyszu między 15 a 16. Dodatkowo dużo pij wody, przeżuwaj każdy kęs, śpij na lewym boku i śmiej się jak najwięcej! Jednakże pamiętaj, że bez zbilansowanej diety i treningu na brzuch te rzeczy dużo nie pomogą. Już niedługo kolejny poradnik!

Śledź nas również na facebooku i sprawdzaj dział zdrowie!

BEmpire.pl – Pierwszy mutliblog w Polsce

Redakcja

Powiązane artykuły