Uszkodzony ekran w iPhonie – co robić?

Uszkodzony ekran w telefonie

Spis treści

Sprzęt Apple pod względem jakości wykonania i rozwiązań technologiczny często wygrywa pojedynek ze smartfonami od innych producentów, jednak nie sposób całkowicie wyeliminować zagrożenia związanego z mechanicznym uszkodzeniem urządzeń iPhone, iPad czy MacBook. Zbita szybka w iPhonie to jeden z najczęściej pojawiających się problemów przy codziennym użytkowaniu smartfona, którego nie można bagatelizować. Co zatem zrobić, gdy ekran w iPhonie ulegnie uszkodzeniu?

Zbita szybka w iPhonie: najczęstsze przyczyny

Ekran w każdym nowoczesnym smartfonie podatny jest na uszkodzenia mechaniczne, co dotyczy również smartfonów od Apple. Iphone’y także mogą ulegać usterkom mechanicznym pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Do naruszenia ekranu w iPhonie najczęściej dochodzi jednak wskutek uderzenia ciężkim przedmiotem czy też upadku z wysokości. Przednia szybka może być również wrażliwa na zarysowania i drobne pęknięcia, które mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia ekranu, a nawet wyświetlacza.

Zbita szybka w iPhonie: samodzielna naprawa

Przed oddaniem telefonu do naprawy wielu użytkowników próbuje na własną rękę przywrócić telefon do stanu sprzed wypadku. Jednak ryzyko wynikające z nieumiejętnie przeprowadzonej wymiany ekranu w iPhonie po prostu się nie opłaca. Naprawa wyświetlacza w smartfonie bez specjalistycznej wiedzy, umiejętności i oryginalnych części zamiennych najczęściej kończy się pogorszeniem stanu technicznego telefonu. Dlatego też oddanie uszkodzonego iPhone’a do podrzędnego serwisu Apple może mieć podobne skutki – wymieniony element może powodować problemy z optymalną ostrością obrazu, utrudnionym korzystaniem z modułu dotykowego, a w najgorszym przypadku defektem najważniejszych podzespołów urządzenia.

Zbita szybka w iPhonie a wyświetlacz

W przypadku uszkodzenia ekranu w smartfonie Apple najlepszym rozwiązaniem okazuje się wizyta w profesjonalnym serwisie iPhone, gdzie fachowcy dokonają szczegółowej analizy jego stanu technicznego. W trakcie diagnostyki urządzenia może się okazać, że uszkodzeniu uległ nie tylko przedni ekran, ale cały wyświetlacz, którego naprawa jest znacznie bardziej złożonym procesem od rutynowej wymiany zbitej szybki. Naprawa Apple jest jednak kluczowa dla komfortowego użytkowania telefonu, jak również dla zachowania jego wysokiej wartości rynkowej na wypadek sprzedaży iPhone’a na rynku wtórnym.

Zbita szybka iPhone: gdzie wymienić?

Wymiana uszkodzonego elementu na nowy możliwa jest na kilka sposobów. Na sam początek nasuwa się naprawa smartfona u autoryzowanym serwisie producenta, jednak usługa może nie być objęta umową gwarancyjną. To jednak nie oznacza, że zbita szybka w iPhonie wiąże się z wygórowanymi kosztami naprawy. Warto znaleźć pogwarancyjny serwis Apple, gdzie specjaliści od ręki zajmą się uszkodzonym telefonem i sprawnie zneutralizują problem. Co ważne, wymiany pękniętej szybki w iPhonie można dokonać nie tylko w Warszawie, ale również innych miastach w Polsce, a to wszystko dzięki usłudze naprawy wysyłkowej pozwalającej powierzyć telefon profesjonalnemu serwisowi bez wychodzenia z domu.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły