Wiosenno-letnie wyjazdy – co warto wiedzieć zanim zarezerwujesz nocleg

Pokój w hotelu

Spis treści

Podróżujemy i wyjeżdżamy coraz częściej – to niezaprzeczalny fakt. Niejednokrotnie długie, sezonowe wyjazdy zastępujemy kilkoma krótkimi w ciągu roku. Coraz częściej stawiamy na samodzielną organizację. Zanim jednak zarezerwujesz pokój w hotelu (lub innym obiekcie noclegowym), warto, abyś pamiętał o kilku zasadach. Jakich?

Rezerwacja hotelu – planuj z wyprzedzeniem

Sezon turystyczny rozkręca się na dobre. Mowa nie tylko o wyjeżdżających Polakach, ale także turystach, którzy odwiedzają nasz kraj. W ubiegłym roku aż 6 milionów z nich pochodziło zza granicy, co w porównaniu do 2015 jest wynikiem większym. Co w praktyce oznacza to dla nas? To, że wyjazd zagraniczny warto jest planować z wyprzedzeniem. To samo dotyczy noclegów na terenie kraju. Często rezerwacje np. w nadmorskich miejscowościach są przyjmowane już od początku marca. Mówi się, że optymalny czas tzw. booking window wynosi około 90 dni (oczywiście przed np. majówką nawet wcześniej). Miej to na uwadze szczególnie wtedy, gdy będziesz podróżować samolotem. Wtedy masz więcej czasu na „upolowanie” biletów w okazyjnych cenach.

Rezerwacja noclegu

Rezerwacja noclegu – ceny

Pamiętaj o tym, że za nocleg zapłacisz więcej w tzw. wysokim sezonie, szczególnie w większych lub popularnych miejscowościach. Miej to na uwadze. W przypadku wyjazdów zagranicznych zawsze możesz szukać ofert last minute. Nie odczujesz tutaj jednak wahań stawek aż tak bardzo jak w przypadku np. biletów lotniczych.

Rezerwacja noclegu – dokładnie sprawdzaj wybrane miejscówki

Jeśli szukasz noclegu przez internet, często jesteś odsyłany do pośredników, bądź wyszukiwarek, które porównają ich ceny. Pamiętaj jednak, aby oprócz tego sprawdzić stronę internetową wybranego obiektu. Będziesz miał pewność, że zarówno opis, jak i zdjęcia na stronie są zgodne z tymi, które prezentowane były w wyszukiwarce. Musisz wiedzieć o tym, że portale, które je zamieszczają, nie zawsze biorą odpowiedzialność za treści.

Koniec końców miej na uwadze to, że bez względu na to, jak długa perspektywa dzieli Cię od upragnionego urlopu, zadbaj o wcześniejsze zakwaterowanie. Nie tylko nie przegapisz najlepszych ofert cenowych, ale także sprawdzisz dokładnie miejsce, do którego chcesz się wybrać.

Redakcja

Powiązane artykuły