Woreczki nikotynowe a snus – czym się różnią?

roznica w woreczkach nikotynowych

Spis treści

W sklepach można znaleźć obecnie szeroką gamę produktów zawierających nikotynę. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszą się woreczki nikotynowe oraz snus. Chociaż wyglądają one podobnie, to jednak są zupełnie innymi produktami. Czym są woreczki nikotynowe, a czym snus?

Nikotyna jest zawarta głównie w tytoniu, który jest podstawowym składnikiem papierosów oraz snus. Może być ona jednak stosowana także jako związek czysty, na przykład w formie ekstraktu z tytoniu.

Woreczki nikotynowe – co to jest?

Pod pojęciem woreczków, torebek nikotynowych znajduje się rodzaj małych wyrobów zawierających nikotynę, które mają postać woreczków. Są one przeznaczone do umieszczania w jamie ustnej, gdzie dochodzi do uwalniania się nikotyny.

Woreczki nikotynowe zawierają czystą nikotynę, a także dodatkowe składniki, na przykład substancje zapachowe i smakowe oraz błonnik roślinny, który jest nośnikiem wszystkich związków aktywnych.

Czym jest snus?

Snus to rodzaj wyrobu tytoniowego, który także ma formę proszku albo woreczków z proszkiem, jednak zawierają one nie nikotynę, ale tytoń. Jest to bardzo popularny wyrób szczególnie w Szwecji, Norwegii oraz w Finlandii, ale można obecnie zakupić go też w Polsce.

Do produkcji snus stosowane są wysuszone liście tytoniu oraz sól. Całość jest także zwilżana wodą. Z tego względu gotowy produkt powinien być przechowywany w lodówce.

Woreczki nikotynowe a snus – podobieństwa i różnice

Woreczki nikotynowe i snus, chociaż są bardzo podobne, to jednak mamy do czynienia z innego rodzaju artykułami.

W torebkach nikotynowych znajduje się jedynie sama nikotyna, natomiast w snus tytoń. To powoduje, że stosowanie snus może pozostawiać na zębach nieestetycznie wyglądające osady, co nie jest problemem w przypadku woreczków z nikotyną.

Woreczki nikotynowe występują także w paru wariantach „mocy”, czyli ilości nikotyny, co powoduje, że można łatwo ją stopniować, gdy planuje się rzucić nałóg. Dodatkowo woreczki nikotynowe nie mają tak charakterystycznego smaku i zapachu tytoniu jak snus. Można także kupować je w wielu różnych smakach owocowych, ziołowych.

Stosowanie snus oraz woreczków nikotynowych jest podobne, ponieważ każdy z tych wyrobów przeznaczony jest do umieszczania w ustach, za górną wargą. Tam następuje uwalnianie nikotyny do organizmu.

Gdy chodzi o woreczki nikotynowe oraz o snus Polska pozwala na zakupienie tego typu wyrobów głównie w kioskach, trafikach. Można też zamawiać je w internecie. Należy pamiętać, że mogą korzystać z niego tylko osoby dorosłe.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły