Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King

Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King

Spis treści

Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King

Uwaga: rozgrzewa do czerwoności!

Sieć restauracji Burger King wprowadza limitowanego czerwonego burgera Angriest Whopper. Wściekle ostry smak to zasługa niezwykle pikantnego sosu, którym wypełniona jest również sezamowa bułka oraz papryczek jalapeño i specjalnej ostrej cebulki. Najostrzejszy burger w ofercie Burger King dostępny jest we wszystkich restauracjach w Polsce od 12 kwietnia, ale tylko przez tydzień.

Angriest Whopper to grillowana na ogniu wołowina połączona z żółtym serem, sałatą, plastrami dojrzałego pomidora, majonezem oraz pełniącymi kluczową rolę ostrymi dodatkami, takimi jak: papryka jalapeño oraz ostra cebula. Całość polana została pikantnym sosem i zamknięta w czerwonej sezamowej bułce. Swój kolor zawdzięcza ona ognistemu sosowi, który został dodany podczas pieczenia. Bułka jest więc nie tylko czerwona, ale i pikantna.

Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King
fot. Burger King

Do promocji nowego burgera Burger King zaangażował specjalistę od wulkanów i gospodarza popularnego serialu „Angry Planet”, George’a Kourounisa. Dla czterech największych fanów pikantnych burgerów poszukiwacz przygód zorganizował wyprawę do wulkanu Pacaya w Gwatemali. Podczas ekspedycji śmiałkowie zobaczyli z bliska rozgrzaną do czerwoności lawę i prosto z wnętrza wulkanu sprowadzili „najostrzejszy ogień” do grillowania 100% wołowiny najbardziej pikantnego burgera w historii Burger King. Film z wyprawy można zobaczyć na fanpage’u Burger King Polska na Facebooku oraz na kanale YouTube marki pod adresem: https://youtu.be/Ict_FRNpHK0

Sprawdź dział >> LIFESTYLE

Angriest Whopper to nie pierwszy burger w kolorowej bułce, wprowadzony przez sieć restauracji Burger King. Wszystko zaczęło się w Japonii, gdzie Burger King zaskoczył czarnym burgerem o nazwie Premium Kuro. Następnie, już całkiem niedawno – bo w 2015 roku – japoński Burger King zaserwował limitowanego czerwonego burgera o nazwie Samurai. Po ogromnym sukcesie kolorowych burgerów z kraju kwitnącej wiśni, „król burgerów” zdecydował się przenieść pomysł na inne rynki. We wrześniu ubiegłego roku w wielu państwach na całym świecie zadebiutował Halloween Whopper w czarnej bułce. Czarny burger został przyjęty bardzo entuzjastycznie i stał się prawdziwym hitem. Nie był jednak dostępny w Polsce. Tym razem również miłośnicy burgerów znad Wisły mogą spróbować nowego czerwonego burgera.

Wściekle ostry czerwony Angriest Whopper dostępny będzie we wszystkich restauracjach Burger King w Polsce i ma kosztować 17,95 zł. Jego dostępność została jednak mocno ograniczona czasowo, ponieważ będzie można go kupić tylko przez tydzień, począwszy od 12 kwietnia 2016 roku.

Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King
fot. Burger King

O GEORGE KOUROUNIS

George jest poszukiwaczem przygód, łowcą burz i gospodarzem serialu „Angry Planet”. W kampanii marki BURGER KING® poprowadził wyprawę na wulkanu Pacaya w Gwatemali po ogień do grillowania 100% wołowiny burgera Angriest WHOPPER®.

Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King

O BURGER KING®

Założony w 1954 roku BURGER KING® jest drugą co do wielkości siecią restauracji typu fast food na świecie. BURGER KING® – HOME OF THE WHOPPER®, działa w około 15 000 miejsc, obsługując przy tym ponad 11 milionów klientów dziennie w blisko 100 krajach. Blisko 100% restauracji BURGER KING® jest własnością zarządzaną przez niezależnych franczyzobiorców, z których wielu prowadzi rodzinną działalność od dziesięcioleci.

Więcej informacji na: www.burgerking.pl, www.facebook.com/BurgerKingPolska

Polecamy również:
>> Negatywny wpływ stresu na zdrowie – nie tylko na serce

>> Auto przestaje być oznaką statusu

Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King

Redakcja

Powiązane artykuły