Zalety picia wody. Wpływa na urodę oraz zdrowie

Zalety picia wody. Wpływa na zdrowie i urodę

Spis treści

Wpływa na odpowiednie działanie naszych narządów, a także działa na naszą urodę – to tylko niektóre zalety picia wody. Przede wszystkim jest to niezbędny składnik funkcjonowania organizmu, a przecież składa się on w 70% właśnie z wody. Nawyk regularnego uzupełniania tego płynu ma wiele zalet i warto go sobie wyrobić, aby pozytywnie działać na zdrowie i urodę.

Oto zalety picia wody

Woda a nasze samopoczucie

Wbrew pozorom uzupełnianie wody dodaje nam energii. Odwodnienie powoduje pogarszanie się naszego nastroju, złe samopoczucie, zmęczenie i stres. Woda w naszym organizmie dodaje krwi tlenu oraz oczyszcza go z toksyn. Przez to mamy szybszą przemianę materii, a co za tym idzie – łatwiej nam schudnąć.

Woda poprawia także naszą koncentrację. Częste bóle lub zawroty głowy mogą wynikać z nieodpowiedniej ilości płynów w organizmie. Zamiast picia kawy warto wypić wtedy szklankę wody. Odwodnienie organizmu może powodować migrenę.

Zalety picia wody. Wpływa na urodę oraz zdrowie
fot. pixabay.com / Zalety picia wody. Wpływa na urodę oraz zdrowie

Wpływa na zdrowie

Woda pozytywnie wpływa na działanie narządów w naszym organizmie, np. nerek, ułatwiając im filtrowanie. Zapobiega skurczom mięśni oraz nawilża nasze stawy. Woda pomaga także w działaniu błonnika w procesie trawienia. Świetnie działa na przewód pokarmowy.

To także główny składnik odchudzania. Jak to się dzieje? Syci, ale nie tuczy, ponieważ nie posiada kalorii tak jak inne napoje, np. soki. Nie pobudza także apetytu, przez to łatwiej jest utrzymać prawidłową masę ciała. Ważne jest picie wody przed, w trakcie oraz po wysiłku, jej spożycie zwiększa utratę tkanki tłuszczowej oraz orzeźwia przy ćwiczeniach.

Zobacz również:

>> 10 ciekawostek o wodzie

>> Sucha skóra? Nie musi być problemem

Działanie wody na naszą urodę

Nasza skóra także potrzebuje nawilżenia, nie tylko przez stosowanie odpowiednich kremów. Picie wody działa na naszą skórę od wewnątrz. Jej mała ilość powoduje bardziej widoczne zmarszczki na twarzy, ponadto przesusza skórę. Wtedy cera oraz całe ciało są skłonne do podrażnień, a jej wygląd pogarsza się. Skóra musi być nawilżona, aby wyglądała świeżo, jędrnie i elastycznie.

Nawyk picia wody w pielęgnowaniu naszej skóry, powinien być tak samo wyrobiony jak np. balsamowanie jej po każdej kąpieli.

Jaką wodę wybrać i ile jej pić?

Pojawienie się pragnienia czasem świadczy o tym, że nasz organizm już jest odwodniony. Należy pamiętać o tym, aby uzupełniać płyny regularnie w ciągu dnia. Średnio powinniśmy pić 8 szklanek dziennie. Jeśli nie smakuje Ci woda mineralna, możesz dodać do niej cytrynę, miętę, plaster pomarańczy.

Najlepiej wybrać wodę mineralną, która posiada więcej niż 1000mg składników mineralnych w jednym litrze. Po wypiciu, zostawi odpowiednią ilość minerałów w naszym organizmie.

>> Zobacz również nasz dział Zdrowie!

BEmpire.pl – Pierwszy mutliblog w Polsce

Redakcja

Powiązane artykuły