3 powody dla których warto mieć glany skórzane

Spis treści

Według pewnej historii, wynalazł je niemiecki lekarz szukający wygodnych butów, które mógłby nosić w czasie rehabilitacji skręconej kostki. Były prawdziwym hitem w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy chętnie sięgali po nie przedstawiciele niemal każdej subkultury. Mimo że od ich wynalezienia minęło już blisko 70 lat, to skórzane glany dalej cieszą się ogromną popularnością. Oto 3 powody, dlaczego warto po nie sięgnąć.

Powód pierwszy: glany są łatwe w utrzymaniu czystości

Jeśli kiedykolwiek posiadałeś parę skórzanych butów to już wiesz, że są one łatwe do czyszczenia. Dotyczy to szczególnie wysokich butów, ponieważ mają one wysoką cholewkę, która zapobiega przedostawaniu się brudu i błota na wierzch stopy. Szybkie przetarcie antybakteryjnym środkiem czyszczącym usunie wszelkie zabrudzenia z glanów, nie uszkadzając przy tym materiału.

Dzięki temu, dobrej jakości glany skórzane mogą służyć właścicielom długie lata.

Powód drugi: glany są niesamowicie trwałe

Najlepszą rzeczą w posiadaniu skórzanych glanów jest to, że są one trwałe. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, czyszcząc je regularnie i pielęgnując skórę co kilka miesięcy, będą służyć Ci przez dobrych kilka lata. Oznacza to, że nawet jeśli wydasz 400 czy 500 złotych na swoją pierwszą parę, może się to opłacić, ponieważ po 10 latach noszenia mogą one być nadal w dobrym stanie.

Powód trzeci: glany są modne!

Niedawno glany wróciły do mody. Jak jednak przekonuje część stylistów: one nigdy z niej nie wyszły. Dalej chętnie sięgają po nie zarówno sceniczne gwiazdy, jak i zwykli obywatele. Doskonale pasują do wyszukanych stylizacji i codziennego ubioru. Można je nosić do wielu różnych strojów, od dżinsów, przez sukienki, po spódnice i rajstopy. Za każdym razem dodają stylizacji młodzieżowego i modnego wyglądu.

Powodów, żeby zakupić skórzane glany jest znacznie więcej. Mam jednak nadzieję, że 3 wymienione wyżej już przekonały Cię do tego, aby dołączyć je do swojej garderoby.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły