Jak dobrać najlepsze jeansy plus size? Zobacz wskazówki!

dobrze dobrane jeansy

Spis treści

Jeansy w dużym rozmiarze wcale nie muszą być trudne w wyborze. Przygotowaliśmy porady, dzięki którym wybierzesz najlepszy krój tych popularnych spodni dla siebie!

Czym są jeansy plus size?

Marki odzieżowe coraz częściej oferują linie ubrań plus size, dzięki czemu różne sklepy stacjonarne i internetowe mają specjalne kategorie z produktami dla kobiet o większych rozmiarach.

Wśród wielu dostępnych ubrań w większych rozmiarach znajdują się jeansy, które określane są jako plus size jeans. Dzisiaj czekają one w sprzedaży w wielu wariantach, dlatego każda kobieta może dobrać je specjalnie do swojej sylwetki, gustu i okazji.

Jeansy plus size to jeansy, które są dostępne w większych rozmiarach, aby pasować do sylwetek osób mających wyższą wagę. Mogą one mieć różne fasony, takie jak slim fit, straight leg, bootcut, relaxed fit, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Modele te są odpowiednio wymodelowane w talii, biodrach i udach, aby zapewnić wygodę i dobry komfort noszenia.

Popularne fasony jeansów dla kobiet puszystych

Kobiety noszące większe rozmiary mogą wykorzystać różne rodzaje jeansów w swoich stylizacjach. Jakie plus size jeans będą najlepszym wyborem?

Do często polecanych fasonów jeansów dla kobiet noszących większe rozmiary zaliczane są:

  • Slim Fit – są to jeansy ciasno przylegające do ciała, które podkreślają nogi, a także potrafią one optycznie wyszczuplić sylwetkę.
  • Straight Leg – jest to prosty, niezbyt szeroki krój, który pozwala wyrównać proporcje pomiędzy szerokimi udami a łydkami.
  • Bootcut – jest to modny teraz fason, który jest lekko rozszerzający się ku dołowi. Również może świetnie nadać się dla kobiet noszących większe rozmiary.
  • Relaxed Fit – dla kobiet lubiących komfort rekomendowane są takie własne jeansy, ponieważ mają one luźniejszy, wygodniejszy krój

Jeansy plus size – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybierając odpowiednie plus size jeans dla kobiety noszącej duży rozmiar, warto pamiętać o paru istotnych kwestiach poza samym krojem.

Przede wszystkim warto sprawdzić skład materiału. Zaleca się wybór jeansu z dodatkiem elastycznych włókien, ponieważ wtedy są one wygodniejsze i lepiej dopasowują się do sylwetki. Jeansy wykonane w całości z bawełny nie będą tak elastyczne i mogą obciskać.

Trzeba też uwzględnić kolor. Dla kobiet puszystych rekomenduje się głównie jeansy ciemniejsze, na przykład w kolorze czarnym, granatowym, ciemnoniebieskim.

Warto też poszukiwać jeansów dedykowanych dla kobiet noszących większe rozmiary. Teraz takie plus size jeans ma w ofercie wiele marek modowych.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły