Bańki chińskie na cellulit – skuteczność

metabolizm

Spis treści

Cellulit to zdecydowanie przypadłość żeńska oparta na wadach metabolizmu i gospodarki hormonalnej. Kobiety walczą z nim często przez większość swojego życia wciąż poszukując najlepiej jednego złotego środka, a ponieważ nie wynaleziono jeszcze cudownego leku na cellulit co jakiś czas pojawiają się informacje o wyjątkowej skuteczności jakiego kremu, serum, peelingu czy zabiegu.

Bańki chińskie na cellulit

Chińskie bańki na cellulit to zabieg oparty na wiedzy starożytnej medycyny chińskiej, a polega na wykorzystywaniu efektu podciśnienia. W trakcie zabiegu bańka zasysa, a masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija podskórną tkankę tłuszczową. W ten sposób zostaje przyspieszony i wzmocniony proces lipolizy. Powstaje też dodatkowy efekt jakim jest gładka i jędrna skóra, jednocześnie organizm pozbywa się toksyn, jednej z przyczyn skórki pomarańczowej. Tym samym masaż bańką chińską na cellulit to doskonały zabieg antycellulitowy, ale też ujędrniający i modelujący sylwetkę.

Czytaj również w medonet: Skuteczny krem na cellulit – Sprawdź.

Chińska bańka na cellulit- przebieg zabiegu

Pierwszym elementem zabiegu bańką jest natłuszczenie miejsc objętych zabiegiem oliwką. Oliwka ma ułatwiać przesuwanie się gumowych baniek po skórze. Podczas zabiegu używa się największych baniek, tych przeznaczonych do masażu miejsc najbardziej podatnych na skórkę pomarańczową, czyli ud i pośladków. Aby zacząć zabieg, z bańki trzeba w pierwszej kolejności wycisnąć powietrze, spowoduje to wytworzenie się w bańce podciśnienia, które wywołuje zassanie fałdek skóry objętych zabiegiem i tym samym tkanek umiejscowionych bezpośrednio pod warstwą skóry do wnętrza bańki.

Następnie masażysta przeciąga po skórze bańką długimi pociągnięciami na przemian z okrężnymi, zawsze w kierunku węzłów chłonnych. Każde pociągnięcie bańką nie może trwać dłużej niż 3 minuty lub do momentu wystąpienia zasinienia. Efektem masażu jest:

  • rozszerzenie naczyń krwionośnych
  • polepszenie przepływu krwi oraz limfy
  • dotlenienie całego organizmu dzięki lepszemu przepływowi natlenionej krwi
  • przyspieszenie wchłaniania substancji odżywczych znajdujących się, w specjalnie na tę okazję, skomponowanej oliwce, którą nakłada się na skórę zarówno przed zabiegiem jak i w trakcie zabiegu oraz bezpośrednio po nim

Bańki na cellulit poprawiają krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, wspomagają organizm w wydalaniu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn gromadzących się wraz z płynami pod skórą. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, masaż należy wykonywać serią 10-12 zabiegów i nie rzadziej niż co 3 dni każdy.

Bańki chińskie na cellulit efekty

Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki zabiegu ważna jest każda godzina masażu, bowiem nawet po pierwszym z nich można zaobserwować pozytywne efekty. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania skórki pomarańczowej u pacjentki. Cellulit po masażu wyraźnie jest mniej widoczny, zmniejsza się obwód obszaru ciała, który poddany był zabiegowi. Chińska bańka stosowana na brzuch, pośladki i uda skutecznie modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę pacjentki.

Jak podnieść skuteczność zabiegu?

Skuteczność zabiegów bańką chińską na cellulit jest potwierdzona w sposób obiektywny. Natomiast czas, w którym dochodzi się do gładkiej skóry jest różny i zależy od stopnia zaawansowania schorzenia. Osobom, które nie mogą doczekać się efektu można polecić uzupełnienie zabiegów kremami na cellulit. Można stosować je pomiędzy zabiegami, ale koniecznie po zakończeniu serii zabiegów.

Podsumowanie

Cellulit nie musi już być zmorą życia, nie musi powstrzymywać nas przed pójściem na plażę czy basen. Istnieje mnóstwo sposobów na pozbycie się go, trzeba tylko trochę odwagi i systematyczności.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły