Co wziąć na plażę – Twój plażowy niezbędnik

co wziąć na plażę - Twój plażowy niezbędnik

Spis treści

Rozpoczęły się wakacje. Dla niektórych jest to czas odpoczynku przed zbliżającym się rokiem szkolnym, dla innych praca, praca i dwutygodniowy wyjazd z rodziną nad morze, czy w góry. Dziś chciałabym Wam przedstawić niezbędnik plażowy, bez którego na polskiej plaży sobie nie poradzicie. Przecież zawsze stawiamy sobie pytanie: „Co wziąć na plażę, a czego nie brać?”. Zanim to zrobicie, zastanowicie się, czy decydujecie się na imprezowanie, czy na spokój. Czy będzie to indywidualny wyjazd, aby poszaleć, czy z dziećmi i zabawą w piasku?

Jeśli jedziemy z dziećmi, radziłabym wybierać mało popularne miejscowości z bliskim dostępem do plaży. Małe dzieci potrzebują ciszy, a nie nocnych imprez i śpiewów pod balkonem, a co do plaży to musi być na niej dużo miejsca na budowanie zamków, czy innych piaskowych dzieł. Natomiast, jeśli decydujemy się na wypad z przyjaciółmi i nocne szaleństwo, to wybierzmy duże kurorty, w których mamy dostęp do milionów lodziarni, smażalni i barów, oraz oczywiście klubów nocnych. Gdy już wszystko zaplanujemy dokładnie i wybierzemy wymarzone miejsce na spędzenie tygodnia na plaży, powinniśmy pamiętać o tym, co jest niezbędne dla nas. Dlatego zdecydowałam się stworzyć małą listę rzeczy specjalnie dla Was.

co wziąć na plażę - Twój plażowy niezbędnik
fot. pixabay.com/co wziąć na plażę – Twój plażowy niezbędnik

>> Zapraszamy do działu Lifestyle

Co wziąć na plażę – 8 praktycznych porad:

  1. Koc – żeby mieć na czym leżeć, czytać książkę czy robić cokolwiek. Przecież nikt z nas nie lubi siedzieć na piasku, ziemi czy kamieniach. Jeśli nie chcemy koca, możemy wziąć leżak. Na Polskich plażach będzie też niezbędny parawan, aby osłonić się od wiatru. Na szczęście na większości Chorwackich czy Włoskich plaż nie będziemy mieć tego problemu. Oczywiście również parasol, który ochroni nas przed słońcem.
  2. Krem z filtrem – ochronny – abyśmy podczas kąpieli słonecznych za bardzo się nie spiekli, a po kilku dniach nie schodziła nam skóra, a każde dotknięcie okropnie bolało. Przy wyborze kremu powinniśmy się kierować tym, na co on jest. Na słońce najlepiej wybrać kremy z filtrem powyżej 30SPF, a jeśli jeszcze planujemy się kąpać to wodoodporne. Przede wszystkim nie zapominajmy o tym, że krem powinniśmy nakładać co kilka godzin, a nie tylko rano.
  3. Okulary przeciwsłoneczne – chronią nasze oczy przed promieniowaniem słonecznych. Pamiętajcie, że oczy są dla nas najważniejsze, dlatego nie powinniśmy oszczędzać na soczewkach i lepiej wydać więcej pieniędzy na dobre i porządne okulary niż na tani plastik ze straganu przy wejściu na plażę.
  4. Czapki na głowę – ochronią naszą głowę przed przegrzaniem. Pamiętajmy, że czasami możemy polewać naszą głowę wodą, aby nie nabawić się udaru słonecznego.
  5. Strój plażowy – tego chyba, tak samo jak ręcznika, nie muszę tłumaczyć. Problem może się pojawić przy butach, jeśli wybieramy się na kamienne plaże powinniśmy się zaopatrzyć w specjalne gumowe, bądź materiałowe buty do wody. Ochronią one nasze stopy przed kamieniami, no i jeżowcami.
  6. Do naszego plażowego koszyka powinniśmy zapakować dużo wody, ponieważ podczas lata, gdy jest ciepło, musimy nieustannie nawadniać nasz organizm, aby nie dopuścić do jego odwodnienia. Nie bierzmy soków czy innych napoi kolorowych, bo po nich chce nam się jeszcze bardziej pić. Nie możemy zapomnieć o przekąskach, możemy wziąć owoce czy paluszki, unikajmy batonów, ciast z masami, bo na słońcu wszystko szybko się topi i psuje.
  7. Chyba najważniejsza jest apteczka, w której powinny się znaleźć plastry, bandaże, opatrunki, woda utleniona (teraz możemy dostać taką w żelu) i krem na ukąszenia. Mam nadzieję, że się nie przydadzą, ale lepiej mieć takie rzeczy zawsze przy sobie.
  8. Weźmy też coś, co umili nam czas na plaży: książki, krzyżówki, karty czy MP3. Dla książkoholików najlepszą opcją będą papierowe książki, ponieważ na urządzeniach elektronicznych za wiele nie będzie widać. Dla fanów sportów wodnych mogę zaproponować dmuchane piłki, pontony, materace. Często na plażach możemy znaleźć wyznaczone boiska do gry w siatkówkę plażową (bardzo polecam!) . Jeśli idziemy z dziećmi nie możemy zapomnieć o wszelkiego rodzaju foremkach, wiaderkach, grabkach itd. A jeśli nasza pociecha decyduje się wejść do wody, to musimy mieć rękawki i dmuchane koło do pływania.

Mam nadzieję, że udało Wam się skompletować całą plażową listę i bardzo dobrze wiecie, co wziąć na plażę. Życzę miłego plażowania! A następnym razem przygotuję dla Was niezbędnik na wycieczkę w góry.

Redakcja

Powiązane artykuły