Jak być dobrym blogerem?

Spis treści

Blogowanie sprawia dużo radości, ale może szybko przestać mieć jakikolwiek sens, jeśli nikt nie odwiedza! Twoim celem powinno być to, aby twój blog znajdował się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych pod kątem głównych fraz kluczowych. Pamiętaj, że zajmie to trochę czasu, ale jest to bardzo możliwe.

Załóż blog

Jeśli nie masz jeszcze bloga, musisz znaleźć odpowiednią platformę dla siebie. Na rynku jest tak wiele platform blogowych do wyboru. Wypróbuj jedną z nich; jeśli nie jesteś zadowolony z funkcji, które są tam oferowane, możesz przejść do innej, istnieją niezliczone opcje, niektóre są bezpłatne, a niektóre płatne.

Wybierz temat, który Cię pasjonuje

Nawet jeśli nie masz pasji, pisanie o swoim codziennym życiu może być dobrą lekturą, w zależności od tego, jak to wyrazisz. Jeśli zamierzasz blogować o tym, co dzisiaj zrobiłeś, spraw, aby było to interesujące. Ludzie szukają zabawnej historii lub twojej opinii na dyskusyjny temat. Mogą nie być tak chętni, aby przeczytać, jak zmieniłeś dziś żarówkę. Korzystanie ze zdjęć może poprawić wrażenia z czytania i bardziej zaangażować czytelników.

Dużo czytaj

Oznacza to po prostu, że musisz regularnie przeglądać posty innych blogerów, co pomoże Ci poprawić umiejętności pisania i zapozna Cię z innymi sposobami na pisanie bloga. Zawsze musisz być gotowy do nauki. Możesz przeczytać o interesujących Cię tematach.

Zaprojektuj swojego bloga

Jeśli blogujesz o modzie, podróżach lub jedzeniu, możesz wybrać interesujące lub atrakcyjne tematy z tym związane, co pomaga przyciągnąć czytelników. Spróbuj wykonać prosty, stylowy i profesjonalny projekt.

Dowiedz się więcej na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO)

Podstawą tego jest wiedza, na których słowach kluczowych należy się skupić. Właśnie tych słów ludzie szukają w wyszukiwarkach i w ten sposób mogą znaleźć Twojego bloga. Niektóre z tych słów kluczowych uzyskują znacznie więcej wyszukiwań niż inne, dlatego w najlepszym interesie użytkownika jest wybór tych, które są często wyszukiwane. Pamiętaj, że często są one bardziej konkurencyjne niż te, które są wyszukiwane mniej – ale możesz mieć szczęście.

Zrób, co możesz, aby uzyskać odpowiednie linki prowadzące do Twojej strony głównej i poszczególnych postów

Duży wpływ na pozycję strony w rankingu zależy od liczby linków zwrotnych, które trafiły na twoją stronę. Możesz uzyskać te linki, pisząc artykuły do przesyłania do katalogów, pisząc posty na blogach gości na innych blogach o dużym ruchu, korzystając z serwisów społecznościowych i kupując linki (bądź bardzo ostrożny z tą taktyką).

Spraw, aby Twoje posty były wyjątkowe

Spraw, aby Twoje posty były czymś, czego nie można znaleźć na innych blogach. Spróbuj zmienić format. Spróbuj także zorganizować swój post. Im lepiej zorganizowany jest twój post, tym lepiej będzie wyglądać. Im lepsze będą Twoje posty, tym lepszy będzie Twój blog.

Upewnij się, że zawsze publikujesz niesamowite treści. Im lepsza treść i im ciekawszy blog, tym więcej osób będzie do niego zaglądało. Nie ma nic lepszego niż darmowe linki tylko dlatego, że ludziom podobało się to, co masz do powiedzenia! Nie przejmuj się pozycjami SEO, ale pamiętaj też, że ostatecznie zaspokajasz potrzeby ludzi w Twojej niszy. Jeśli ludzie cię polubią, wyszukiwarki również.

Promuj swojego bloga

Gdy zaczniesz prowadzić bloga, na początku tylko będziesz o nim wiedział. Promuj swojego bloga dopiero po uzyskaniu około 15 postów. Jeśli go wypromujesz za wcześnie, ludzie mogą pomyśleć, że Twój blog nie jest wystarczająco dobry. Nie spamuj swoimi linkuami. Istnieje wiele sposobów promowania swojego bloga.

Używaj różnych platform mediów społecznościowych

Dodaj nagłówki do swojego postu i zoptymalizuj go pod słowa kluczowe. To sprawi, że Twoje posty pojawią się w wyszukiwarkach takich jak Google. Dodaj link do swojej witryny na sygnaturze forum. Będzie lepiej, jeśli forum i twój blog są na ten sam temat. Pamiętaj jednak, aby publikować posty na forum.

Wymieniaj linki z innymi stronami

Gdy czytelnicy zostawiają swój komentarz na Twoim blogu, Twoim głównym obowiązkiem jest reagowanie i kontaktowanie się z nimi. Może to świadczyć o zainteresowaniu czytelnika postem, a także pomaga budować zdrowe relacje z innymi blogerami. Zawsze udzielaj odpowiedzi na komentarz czytelnika, aby nie czuł się ignorowany z Twojej strony.

Redakcja

Powiązane artykuły