Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Laptop w biurze z wykresami na ekranie

Spis treści

Pozycjonowanie stron pod kątem wyszukiwarek to usługa, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców prowadzących własne strony internetowe. Nie może to dziwić, zwłaszcza w czasach, kiedy duża część biznesu opiera się właśnie na wykorzystaniu globalnej sieci. Czym jednak dokładnie jest pozycjonowanie stron internetowych i SEO? Na czym polega cały proces? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Co to jest SEO?

SEO jest to skrót od angielskiego Search Engine Optimization i w wolnym tłumaczeniu oznacza „optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek”. Ten zbiór działań ma za zadanie stworzyć stronę, która będzie spełniać wymagania narzucane przez wyszukiwarki, takie jak np. Google i sprawić, aby nasz produkt wyświetlał się wyżej i tym samym był bardziej dostępny dla użytkowników.

Na SEO składa się bardzo wiele działań. Jednym z najważniejszych elementów jest zoptymalizowanie elementów strony, takich jak m.in. treści i obrazy. Optymalizacja ta obejmuje również kwestie techniczne – prędkość ładowania się witryny i eliminację błędów. Ważne jest również, aby strona była przyjazna użytkownikowi. Aby przeprowadzić skuteczną optymalizację, najpierw trzeba przeprowadzić audyt SEO, który ustali konkretne działania, które trzeba podjąć na stronie.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że pozycjonowanie stron WWW to pojęcie nieco szersze od samego SEO, choć często używane są one zamiennie. Można powiedzieć, że SEO to tylko jeden z elementów, które składają się na pozycjonowanie stron. To drugie pojęcie obejmuje cały proces działań, które daleko wykraczają poza działania na samej stronie.

Co więc zawiera się w pozycjonowaniu stron internetowych? Na początek koniecznie należy przeprowadzić audyt SEO oraz optymalizację strony. To jednak nie wszystko. Pełne pozycjonowanie stron WWW w Internecie wymaga również analizowania działań konkurencji i odpowiadania na nie, a także śledzenia zmieniających się zasad pozycjonowania. Za wszystkie te działania odpowiada agencja SEO (np. taka jak Widoczni), która nieustannie udoskonala stronę pod wymagania wyszukiwarek.

Na czym polega pozycjonowanie stron w Internecie?

Jak już wspomnieliśmy – pozycjonowanie stron to mnóstwo działań, które należy podjąć. Jednym z nich jest optymalizacja kodu HTML, która obejmuje wszelkie działania techniczne na danej witrynie. Następnie należy stworzyć odpowiednie treści na stronę. Muszą one zawierać wyselekcjonowane słowa kluczowe, a także posiadać odpowiednią strukturę.

Bardzo ważnym krokiem z punktu widzenia przeglądarek jest także zbudowanie menu nawigacyjnego, które ułatwi użytkownikowi poruszanie się po stronie. Na koniec pozostają inne działania techniczne jak m.in. przyspieszenie działania strony czy optymalizacja metadanych. Wszystkie te działania ma w swojej ofercie agencja SEO Widoczni, która oferuje kompleksowe pozycjonowanie stron w Internecie.

Redakcja

Powiązane artykuły